Objednejte se Zeptejte se

MUDr. Peter Mojžiš, Ph.D., FEBO
Oční lékař a chirurg NeoVize Praha

MUDr. Peter Mojžiš, Ph.D., FEBO - Oční klinika NeoVize

MUDr. Peter Mojžiš, Ph.D., FEBO je absolventem Lékařské fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě. V květnu 2006 jako první oftalmolog z České republiky získal v Paříži titul Fellow of the European Board of Ophtalmology (FEBO). Vědecký titul Ph.D. získal obhajobou disertační práce v roce 2007.

V letech 2003-2006 působil Dr. Mojžiš ve funkci zástupce primáře na Očním oddělení Nemocnice Sokolov. V letech 2006-2013 byl primářem Očního oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod. Zároveň od roku 2012 působil na pozici lékařského ředitele Premium Clinic Teplice. Od roku 2020 je odborným asistentem na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a školitelem Ph.D. v oboru experimentální chirurgie.

Doktor Mojžiš se v NeoVizi specializuje na nitrooční refrakční a kataraktovou chirurgii (operace šedého zákalu).
S více než 40 000 vykonanými operacemi šedého zákalu a refrakční výměny nitroočních čoček se MUDr. Mojžiš zařazuje mezi velmi zkušené oční chirurgy.

Je členem České lékařské komory (ČLK), České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie (ČSRKCH), Evropské společnosti refrakční a kataraktové chirurgie (ESCRS) a České vitreoretinální společnosti (ČVRS).

Je autorem nebo spoluautorem mnohých odborných přednášek a publikací v ČR i v zahraničí.