Objednejte se Zeptejte se

MUDr. Lubomír Továrek
Oční lékař a chirurg NeoVize Praha

MUDr. Lubomír Továrek - Oční klinika NeoVize

MUDr. Lubomír Továrek působí v NeoVizi od září 2011 jako oční lékař a mikrochirurg. Celkově provedl více než 50 tisíc operací šedého zákalu.

MUDr. Lubomír Továrek v roce 1996 absolvoval studium na 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po promoci působil jako oční lékař na Oční klinice ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Atestaci I. stupně v oboru oční lékařství získal v roce 1999 a v roce 2005 pak atestaci II. stupně.

V roce 2000 nastoupil na Oční oddělení do Nemocnice v Chomutově. Od roku 2001 pracoval v pardubické nemocnici. V roce 2003 se jeho pracovištěm stala Oční klinika Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Souběžně se věnoval výuce mediků jako asistent na 3. LFUK. V roce 2005 působil na pozici primáře v Očním centru Praha. Od řijna 2006 nastoupil do Oční kliniky Lexum. Od r. 2009 působil souběžně jako chirurg v klinice Lexum a plzeňské klinice Ofta. V roce 2010 působil i na očním odd. v nemocnici v Jindřichově Hradci. 

Dr. Továrek se specializuje se na chirurgii předního segmentu oka - převážně na chirurgii kataraktovou a refrakční, a také na chirurgické řešení glaukomu. MUDr. Lubomír Továrek je držitelem akreditace pro implantace multifokálních čoček AcrySOF ReSTOR*, fakických čoček Cachet* a STAAR VISIAN ICL**, implantaci rohovkových ringů Keraring a dalších prémiových čoček.

Doktor Továrek byl opakovaně oceněn Českou společností refrakční a kataraktové chirurgie jako jeden z nejvíce operujících kataraktových chirurgů. Celkově provedl více než 50 tisíc operací šedého zákalu. V roce 2009 získal diplom České společnosti refrakční a kataraktové* chirurgie (ČSRKCH) za provedení 10 tisíc operací.

Je členem řady odborných společností: České oftalmologické společnosti, České společnost refrakční a kataraktové chirurgie, Evropské společnosti refrakční a kataraktové chirurgie, České vitreoretinální společnosti a České lékařské komory.

Věnuje se přednáškové a publikační činnosti, je např. spoluautorem kapitoly Katarakta v knize Oční lékařství (Rozsíval a spol.).

*Jedná se o zdravotnický prostředek. Pro úplné informace ohledně indikací, kontraindikací a varování si přečtěte návod k použití a další důležité informace uvedené na stránce ifu.alcon.com.

**Jedná se o zdravotnický prostředek. Pro úplné informace ohledně indikací, kontraindikací a varování si přečtěte návod k použití a další důležité informace uvedené na stránce edfu.staar.com.

Hodnocení na Lékaři-online.cz