Objednejte se Zeptejte se

MUDr. Petra Teplanová po NeoSMILE 3D®

26.11.2014
MUDr. Petra Teplanová po NeoSMILE 3D®

Lékařka z naší sesterské kliniky Dětské oční centrum Kukátko, MUDr. Petra Teplanová, se rozhodla vyhlásit válku dioptriím. Jako odborník na oftalmologii zvolila nejmodernější laserovou metodu NeoSMILE 3D® a své oční vady se zbavila během několika vteřin.

"Vždycky mě udivovalo, jak si pacienti přesně pamatují, kolik let mají po laseru. Já mám 5 dní po zákroku a myslím, že nezapomenu také počítat. Jakoby začal nový život. Obrovská úleva a svoboda," popisuje MUDr. Teplanová.

 

Takto sama popisuje své rozhodování i průběh zákroku:

Byl to zdánlivě velký krok, ke kterému jsem se odhodlávala skoro tři roky, a teď jsem si konečně řekla: buď teď nebo nikdy. Bála jsem se, že se mi bude o zákroku zdát, že se nebudu několik nocí před zákrokem spát.  

Po příchodu na kliniku jsem si od sester a operatéra poslechla, co mám dělat. A udělala jsem vše, co mi řekli :-) Zde rozhodně oceňuji klid a přítmí ordinace, kde probíhá příprava před operací. Vše působilo uklidňujícím dojmem. Opravdu.

Na operačním sále šlo vše jako po másle. Paní primářku Valešovou chválím za její klid. Její hlas skoro donutí člověka relaxovat :-) Uklidňovalo mě hlavně to, že mi paní primářka průběžně říkala, kolik ještě zbývá vteřin laseru, v jaké části zákroku zrovna jsme, a co se chystá dělat. O bolesti nemůže být řeč, maximálně o mírném pocitu tlaku na oko.

V podstatě hned po výkonu jsem odcházela z operačního sálu s lepším zrakem, než s jakým jsem na něj přišla.

Doma jsem usnula, vstala jsem asi ve 20 hodin a zrak byl zase o něco lepší. Kapání kapek není problém a lék na bolest opravdu nebyl třeba. Oči mě lehce škrábaly, ale ne hůř, než když jsem měla trochu špatně vyčištěnou kontaktní čočku nebo řasu v oku.

Druhý jsem šla na kontrolu a můj zrak byl již na 150 procentech, tedy minimálně o 2 řádky lepší než před operací s čočkami... Ještě jsem lehce cítila pravé oko, ale jela jsem na nákup a řídila jsem bez obtíží, naopak s velkou jistotou, že výborně vidím.

No a od třetího dne jsem byla zcela bez bolesti, nechala jsem se zkontrolovat ještě v práci a vše již bylo zacelené a klidné.  

Neustále mě překvapuje, jak mám klidné spojivky, jsou úplně bílé. Během posledního roku nošení kontaktních čoček jsem byla zvyklá na permanentně růžové až červené spojivky. 
S velkou radostí jsem vyhodila zbývající roztoky a čočky s pouzdrem. 

Všem váhajícím radím: už neváhejte ani minutu!

Zákrok NeoSMILE 3D