Objednejte se Zeptejte se

Život bez brýlí na čtení - nově i pro pacienty s astigmatismem

28.03.2009
Život bez brýlí na čtení - nově i pro pacienty s astigmatismem

Vadí vám brýle na čtení i do dálky a navíc trpíte astigmatismem?

Řešením pro vás je PRELEX TORIC neboli presbyopická výměna čočky s implantací multifokální nitrooční torické čočky. Při PRELEX TORIC se do oka natrvalo implantuje víceohniskový optický element (multifokální nitrooční čočka) která má i schopnost korekce cylindrické vady.

Multifokální nitrooční torická čočka nahrazuje původní lidskou čočku, jejíž dioptrická hodnota a schopnost zaostřovat neodpovídala dioptrickému stavu oka a požadavkům pacienta.

PRELEX Toric s multifokální torickou čočkou je metoda vhodná u pacientů nad 40 let věku, kteří chtějí mít použitelné vidění do dálky i do blízka bez potřeby brýlí a mají vyšší stupeň astigmatismu.

PRELEX Toric se provádí ambulantně a zcela bezbolestně na operačním sále při zákroku trvajícím přibližně 15 minut. Multifokální nitrooční čočky jsou vyráběny německou firmou Zeiss a jsou pro použití schváleny Evropskou unií.

Hlavní výhodou PRELEX Toric je fakt, že touto metodou je možno odstranit jakýkoliv počet dioptrií a to i cylindrických. PRELEX Toric není hrazený zdravotními pojištovnami.

Další informace o PRELEX Toric a jiných možnostech jak se zbavit brýlí na čtení a také o cenách těchto zákroků najdete zde.