Objednejte se Zeptejte se

Zemřel MUDr. Josef Hycl, CSc.

24.02.2011
Zemřel MUDr. Josef Hycl, CSc.

MUDr. Josef Hycl, CSC. zemřel po dlouhé nemoci krátce po dovršení svých 50. narozenin. Odchodem dr. Hycla ztrácí celá česká oftalmologie vynikající odborníka a skvělého člověka.

Dr. Hycl byl spoluzakladatelem Oční kliniky NeoVize a NeoVízia Bratislava a působil zde jako lékař a lékařský ředitel. V Oční klinice DuoVize působil jako lékař a chirurg.

MUDr. Josef Hycl, CSc., vystudoval Fakultu všeobecného lékařství UK Praha.  Vědecký titul získal v roce 1998 obhajobou dizertační práce na téma Korekce vysoké myopie extrakcí čiré čočky. Po ukončení studia pracoval na Oční klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a v Oční klinice Lexum. Dále působil v zahraničí - pracoval pro prestižní kliniku Ultralase ve Velké Británii a v London Centre for Refractive Surgery v Londýně. Během své praxe působil ve funkci primáře Oční kliniky VFN, primáře Oční kliniky Lexum, odborného zástupce Oční kliniky Lexum, jako lékařský ředitel Oční kliniky Lexum a Očnej kliniky NeoVízia Bratislava.

MUDr. Josef Hycl se věnoval i předávání svých zkušeností a vzdělávání mladých lékařů a medikům. Byl odborným asistentem Oční kliniky 1. LF UK Praha.

Dr. Hycl byl prvním lékařem v ČR, který provedl laserovou korekci zraku pomocí femtosekundového laseru, a také prvním lékařem, který zavedl v ČR pro rutinní použití femtosekundový laser Zeiss VisuMax. Jako první v ČR provedl laserovou operaci dioptrií u dítěte metodou lasik a pomocí femtosekundového laseru (NeoLASIK HD). V oftalmologii se dále věnoval mikrochirurgické léčbě šedého zákalu, léčbě dioptrických vad pomocí laserových i implantačních metod, implantaci ICRS, chirurgické léčbě glaukomu a rohovkových onemocnění. Během své praxe provedl více než 20 tisíc očních operací.

MUDr. Josef Hycl absolvoval řadu studijních pobytů na klinických pracovištích v USA, Německu, Rakousku a ve Francii. Je autorem více než 40 domácích a zahraničních vědeckých odborných publikací. Na domácích a zahraničních symposiích přednesl více než 200 odborných přednášek a sdělení. Je autorem učebnice očního lékařství a Atlasu oftalmologie a dalších knižních publikací.