FUNGUJEME, stále se staráme o naše pacienty.

Chci se objednat

Proč jít do NeoVize?

Protože Vaše oči si zaslouží to nejlepší!

Síť očních klinik NeoVize (Brno, Český Těšín, Bratislava, Poprad) a DuoVize (Praha) nabízí nejmodernější a nejšetrnější vyšetřovací i operační metody. Naše ceny jsou dostupné, kvalita služeb vysoká.

NE operacím za každou cenu
V NeoVizi je na prvním místě pacient a jeho spokojenost. Právě proto neoperujeme každého pacienta za každou cenu. Zákrok doporučíme pouze pokud jsme přesvědčeni o jeho pozitivním přínosu pro pacienta.

Výhodný poměr cena-kvalita
Nejsme nejlevnější, ale za kvalitu našich služeb, přístrojů, metod i materiálů ručíme.
Při nitroočních operacích používáme pouze kvalitní nitrooční čočky od renomovaných výrobců Alcon (USA) a Zeiss (Německo). 
Naše přístrojové vybavení je velice moderní. Neustále se vzděláváme a hledáme nové metody, přístroje či postupy. Pacientům tak přinášíme to nejlepší, co moderní oftalmologie nabízí.
A aby byly naše služby dostupné všem, nabízíme i operace na bezúročné splátky.   

Podrobné předoperační vyšetření je klíčem k dobrému výsledku operace
Před každou operací u nás pacient absolvuje velice podrobné tříhodinové vyšetření. Někomu se to může zdát jako ztráta času, ale během takového vyšetření sbíráme spoustu údajů potřebných pro správné nastavení laseru či výpočet implantované nitrooční čočky. 
Navíc během vyšetření vždy pacientovi takzvaně rozkapeme oči. Tím dojde jednak k rozšíření zornic (mydriáze) a lékař pak může skrz širokou zornici lépe vyšetřit oční pozadí, a také k uvolnění akomodačních svalů (cykloplegii), což nám umožní změřit skutečný počet dioptrií a tedy operací korigovat reálnou dioptrickou vadu. 

Nejšetrnější laserová metoda ReLEx Smile na jižní Moravě jen u nás
Jako jediní na jižní Moravě máme licenci na provádění nejšetrnější laserové metody současnosti, ReLEx Smile. A co víc: náš femtosekundový laser VisuMax od výrobce Zeiss je zbrusu nový a operovat na něm je pro naše chirurgy radost!

Široká nabídka operačních metod
Každý jsme jiný. A proto nemůže být jedno řešení vhodné pro všechny pacienty. NeoVize nabízí spoustu různých operačních metod.
Jako alternativu k laserovým operacím - třeba pro pacienty s tenkou rohovkou - nabízíme implantaci nitrooční kontaktní čočky ICL, která je vhodná při jakékoli tloušťce rohovky a umí korigovat i opravdu vysoké dioptrie. 
Pro ty z Vás, kteří se bojí skalpelu, máme řešení v podobě operace asistované femtosekundovým laserem LenSx, která probíhá zcela bez použití skalpelu či jiných ostrých nástrojů.
A to není zdaleka vše...

Operace očí podstupují i naši zaměstnanci
V NeoVizi věříme tomu, co děláme. Oční operaci podstoupilo už 40 zaměstnanců sítě našich klinik. Víme tedy, jak probíhá operace z pohledu pacienta, a proto se o Vás dokážeme skvěle postarat. 
Zeptejte se našich kolegů na klinikách NeoVize Brno, DuoVize Praha, NeoVize Český Těšín, NeoVize Poprad či NeoVízia Bratislava :-)

   

Možná jste v médiích zaznamenali, že se NeoVize soudí se sítí očních klinik Lexum, kvůli dumpingovým cenám laserových operací. Cena laserových zákroků v brněnské pobočce Lexum klesla v létě 2014 hluboko pod reálné náklady na tento druh operací. Za pravdu nám dal i Městský soud v Praze, který vyhodnotil chování Lexum jako nekalou soutěž.   

 

Vyjádření spolumajitele NeoVize k soudu s Lexum

Vážení čtenáři,

pokusím se vám vysvětlit celý problém a napravit podivnosti, které se v diskuzích objevují.

V celé kauze jde hlavně o bezpečí pacienta a kvalitu péče. Lexum nabízel operace za cenu, při které nelze kvalitní operaci provést. Dlouhodobým cílem Lexum není poskytovat levnou a kvalitní péči, ale získat co největší tržní podíl a následně ceny zvýšit. Před snížením ceny měl Lexum ceny výrazně vyšší, než byly ceny naše. To znamená, že se Lexum snaží zničit konkurenci, aby mohl ovládnout celý trh a pak účtovat takové ceny, které mu pomohou uhradit ztráty, které mu nastaly z důvodu nízké ceny.

Lexum je vlastněn skupinou zahraničních investorů, kteří firmu spravují skrze kyperskou firmu. Kypr je všeobecně známý jako daňový ráj a firmy přes něj často vyvádějí peníze z ČR. Lexum v ČR již několik let neplatí žádné daně z příjmu právnických osob.

Jednání Lexum není vedeno snahou o dostupnost a nízké ceny, ale snahou o poškození ostatních poskytovatelů. Důkazem je i to, že například u operací šedého zákalu si účtuje doplatky za asférické čočky 2x vyšší než je obvyklé. Kromě tohoto platí oftalmologům z očních ambulancí za to, aby jim posílali pacienty na operace šedého zákalu. Doporučujícímu lékaři platí údajně až 1000 Kč za operaci. Oficiálně je to za edukaci a vyšetření pacientů. Pacient se pak domnívá, že mu lékař doporučuje Lexum zcela nezávisle. O této kauze se mluvilo i v televizi. Je tedy klidně možné, že senioři se šedým zákalem dotují svými penězmi levné laserové operace.

Dumping je velmi nebezpečná věc. Na první pohled vypadá pro pacienta či spotřebitele nízká cena velmi zajímavě. Vede ale k závažným důsledkům. Firmy v důsledku nízkých cen přestávají investovat do rozvoje a kvalita péče se zhoršuje. Pokud dojde ke krachu konkurentů, tak “vítězná” firma ovládne trh a diktuje ceny a maximalizuje zisky. S tím bývá obvykle spojen i pokles kvality, protože bez konkurence se firma “nemusí snažit”. Pokud se podíváte do MF Dnes, tak je článek doprovozen velmi přesným textem ohledně dumpingu. V elektronické verzi bohužel chybí.

Operace očí je velmi náročný, přísně individualizovaný a sofistikovaný zákrok. Vyžaduje složité přístroje, drahé materiály, speciální prostory a zejména zkušené lékaře. Toto není zadarmo. Předpokládám, že byste mohli uznat, že by operace měla stát více než brýle. V případě Lexum je to ale naopak. Zde stála operace jen 1/3 ceny, než stojí lepší multifokální brýle. 

Pokud by bylo možné provádět operace za nízkou cenu, tak to již dávno děláme. Osobně by mi to udělalo velkou radost, protože naše zákroky zlepšují lidem život a proto mne tato práce tolik baví. Škodit lidem ale kvůli zisku nebudu. 

Naše žaloba principiálně směřuje proti nekalému chování, které poškozuje pacienty a snižuje kvalitu. Naší snahou je dělat kvalitní práci a poskytovat špičkovou péči, která bude dostupná maximu pacientům. Cena operací se za roky spíše snižuje a vzhledem k růstu platů se stává stále dostupnější. Ve srovnání se zahraničím stojí laserová operace v ČR jen cca 1/2 toho, co v Německu, Francii či Británii (srovnávám s běžnými a skutečnými cenami a ne jen s "akčními" a "marketingovými" nabídkami). A to máme stejné přístroje a možná ještě lepší lékaře, kteří by mohli ihned začít pracovat na kterémkoli předním pracovišti v EU.

Jsem pyšný na to, že NeoVíze přinesla a přináší pacientům množství výhod a nových řešení. Byli jsme první, kdo zavedl femtosekundový laser VisuMax pro laserové operace, u operací šedého zákalu dáváme pacientům špičkovou měkkou čočku Alcon s filtrem chránícím sítnici zcela zdarma, zavedli jsme plošnou doživotní záruku pro laserové operace a množství dalších inovací. Většina péče je u nás zcela zdarma a je poskytována v nadstandardním prostředí. Kontrolujeme přísně naše náklady, dbáme na kvalitu, využití kapacit i personálu a hledáme výhodná řešení pro pacienty. Jako jedno z mála očních pracovišť jsme držitelem certifikátu kvality ISO 9001:2016. Lexum ISO 9001 nemá.

Já osobně také rád platím raději nízkou cenu než vyšší. Pokud ale někdo nabízí 10 dkg šunky za 5 Kč, tak si jí nekoupím, protože to nemůže být z kvalitních surovin. A stejné je to i s nízkou cenou laserových operací v Lexum. 

Přeji vám hezký den a doufám, že se nad mými řádky zamyslíte. 

S pozdravem, 

Petr Kocian, jednatel Oční kliniky NeoVize

 

P.S. Soudní znalec byl určen soudem. Své výpočty stanovil na základě údajů poskytnutých Lexum.

P.S.S. Nikdy jsme za femtolasik neúčtovali 30 tisíc Kč. Cena byla maximálně 24 tis.

P.S.S.S. Od ceny operace v Lexum se ještě odpočítávala cena zaplaceného vstupního vyšetření (tuším 3000 Kč), takže na úhradu nákladů zbývalo skutečně velmi málo peněz. 

 

 


Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.Buďte první, kdo komentuje tento článek.