JSME BEZPEČNÉ PRACOVIŠTĚ. Operujeme, vyšetřujeme. Jsme tu pro vás

Chci se objednat

Veronika Kubešová
studentka veteriny

NeoLASIK - Oční klinika Neovize

"Po probuzení mě čekalo to nejlepší překvapení - viděla jsem!"

Dioptrické brýle jsem poprvé nasadila, když mi bylo 12 let. Od té doby jsem je nosila téměř pořád a sundávala jsem je jenom na noc. S rostoucím věkem jsem začala poznávat problémy „brejlařů“, které pro mě nebyly vůbec příjemné – vadilo mi, když mi někdo řekl, že mám špinavá skla. A takových starostí bylo mnohem více. Přemýšlela jsem i o tom, že místo brýlí začnu nosit kontaktní čočky. Bohužel jsem si na ně nemohla zvyknout a musela jsem se zase vrátit k brýlím.

O možnosti, že existuje odstranění dioptrií laserem jsem dlouho nevěděla. Mým překvapením bylo, že se dnes laserová operace provádí běžně. I přesto jsem si nebyla jistá, zda tuto operaci podstoupit. Jednalo se přece o to nejdůležitější, co mám – můj zrak.

O odstranění dioptrií laserem jsem začala znovu přemýšlet, když jsem začala studovat veterinu. Největším diskomfortem pro mě bylo mikroskopování, kdy jsem musela jednak mikroskopovat, ale také sledovat cvičícího, který promítal prezentaci k danému učivu. To znamená „milionkrát“ sundat brýle a znovu si je nasadit. Problém jsem neměla pouze se samotnými dioptriemi, ale také s velkým rozdílem mezi pravým a levým okem.

V této době jsem o operaci začala přemýšlet vážněji. Přečetla jsem mnoho článků, díky kterým jsem narazila na stránky kliniky NeoVize. Dozvěděla jsem se, že operaci předchází velmi podrobná vyšetření, a tak jsem se objednala. Na kontrole mě nejdříve přijala velmi mile paní koordinátorka. Poté následovalo podrobné vyšetření, které bylo naprosto bezbolestné. Po vyšetření následovala konzultace s paní docentkou, která mi doporučila vhodnou laserovou operaci pro mé oči.

V den operace jsem podstoupila ještě krátkou kontrolu a šlo se na to. Samotná operace proběhla velmi rychle, až jsem sama byla překvapená. Po příchodu domů jsem hned usnula a večer po probuzení mě čekalo to nejlepší překvapení – viděla jsem!“

Celé klinice patří ode mne velký dík.