Chci se objednat

Michal Široký
podnikatel a celoživotní nositel brýlí

LenSx – laserová operace PRELEX - Oční klinika Neovize

"Hned druhý den ráno nastává „nový život“. "

Pan Široký nosí brýle od 4 let kvůli krátkozrakosti. Po čtyřicítce se mu začal horšit zrak, proto přemýšlel o laserové operaci očí. Nakonec všechno dopadlo trochu jinak, protože na presbyopii u nás máme zákrok PRELEX

Teď se těší na:

  • plavání v moři bez brýlí
  • lyžování bez brýlí v lyžařských brýlích
  • nezamlžování brýlí v zimě při vstupu do budovy
  • a hlavně na každodenní činnosti BEZ BRÝLÍ

Pan Široký pro nás a pro všechny, kdo přemýšlí o operaci, napsal skvělý "návod", jak se k zákroku odhodlat, jak k němu přistupovat a jestli je nutné se bát:

"Kliniku NEOVIZE jsem si vybral na základě recenzí, informací z internetu a proto, že moje obě babičky si zde dříve nechaly úspěšně odstranit šedý zákal.

Nejdříve jsem se dostavil na předoperační komplexní prohlídku. Byl jsem nadšený, trvala sice 2 hodiny, ale pracovalo se mnou několik specialistů a měření probíhalo asi na deseti různých přístrojích.

Po těchto komplexních vyšetřeních mi byla nabídnuta varianta náhrada lidských očních čoček novými umělými, tzv. trifokálními, takže po operaci bych měl vidět na blízko, střední vzdálenosti i do dálky.

Po krátkém přemýšlení jsem se k zákroku objednal, a za týden jsem šel na první oko (to slabší, tzn. dioptrie 5,5 do dálky, 2 dioptrie na čtení). Nebudu zastírat, že jsem měl lehce strach a byl trochu nervózní.

Jako všichni pacienti jsem měl strach z několika věcí: Co když oslepnu? A jak probíhá operace? Neuvidím skalpel, nebo jiné nástroje? Co když uhnu očima? Nebude to bolet? Uklidňoval jsem se tím, že jsem si vybral renomovanou kliniku s tisíci referencemi, a také tím, že se u mne vše jistě podaří.

V čekárně už byli tři další pacienti, kteří se chystali na podobný zákrok. Nejdříve probíhá umrtvení a rozkapání operovaného oka. Příjemně mne povzbudil jiný pacient, který šel už na druhé oko a prohlásil: „Já se tak těším na operaci. To bude tak skvělé, až i druhé oko uvidí“. Musím říct, že tato informace mne mimořádně povzbudila.  

Průběh operace

Samotná akce trvá asi 10 min. Zdravé oko je zakryto rouškou, operované je rozkapané a rozostřené tak, že vidí jen trojici světýlek operačního robota. Operované oko nic nevidí – skalpel, háky, lidi, nic. Jen světýlko. Oko cítí zlehka jen tlak. NEBOLÍ TO!!!

Celou operaci vede klidným hlasem operatér a požaduje po pacientovi drobnou spolupráci – podívat se operovaným okem doleva, doprava, dívat se na světýlka. Je to lehce nepříjemné (pro mne především dívání se do světla a podvědomý reflex „mžourat“), ale NEBOLÍ TO!!!

Zhruba po 10 minutách se ozval hlas paní primářky Skorkovské: „Hotovo, je to v pořádku. Blahopřeji, operace se podařila.“ Následně se oko zalepí a člověk odchází domů.

Hned druhý den ráno, nastává „nový život“. Pacient si doma sám sundá klapku z operovaného oka a vidí. Každou hodinu se mu zrak lepší a lepší. Pořád nic nebolí, neškrábe, nesvědí. V oku jsou vidět jen lehké světelné mžitky, a jakoby nitky, ale postupem času se vidění zaostřuje a zpřesňuje.

Je lehký problém, jak vydržet týden do operace druhého oka, resp. co s brýlemi. Přesto, že moje oční vada měla dioptrie 5,5  a 4, byl jsem schopen od druhého dne zcela fungovat bez brýlí. Úžasné bylo sledování TV. Při testování pravého a levého oka (zavírání), jsem tím špatným okem viděl rozmazané postavy, tím „novým“ jsem četl teletext. Úžasné!

Za týden jsem šel na druhé oko a jsem se už těšil. Moc. První operované oko mi ukázalo, jak to bude skvělé. Zákrok i průběh byl totožný jak u prvního, jen vidění po operaci nastoupilo rychleji a přesněji.

Nyní jsem dva dny po operaci druhého oka. Pořád se vidění zlepšuje. Opět bez bolesti a komplikací. Vše dělám již bez brýlí – řídím auto, sleduji TV, píšu emaily. No já vlastně už brýle ani nemám, hned druhý den jsem je donesl do NeoVize kam jsem šel na kontrolu a nechal je tam. Už je nepotřebuji.

Nejsem žádný VIP zákazník, žádná celebrita, jsem běžný zákazník NeoVize. Zaplatil jsem nemalé peníze, ale nelituji. Nejlepší životní investice. Díky tomu, že už nemám lidskou čočku, nemusím se bát stárnutí oka, měl bych už vidět pořád stejně dobře.

Dobře – do dálky vidím jak s dalekohledem. Na TV skvěle. Vše ostatní se ještě upravuje, ale každou hodinou je to lepší a lepší.

Chci moc poděkovat týmu NeoVize Brno. Všichni jsou milí, přátelští, empatičtí, pohodoví, profesionální, ale hlavně výsledek mluví za vše."