a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Zuzana Jakoubková
zdravotní sestra

Refrakční výměna čoček - Oční klinika Neovize

"Když jsem si odlepila náplast z oka, rozplakala jsem se."

Život s vysokými dioptriemi, celoživotní závislost na brýlích nebo kontaktních čočkách a lidi na druhé straně ulice spíše jen tušit než vidět byla každodenní realita paní Zuzany Jakoubkové. Je profesí zdravotní sestra, pracuje jako ošetřovatelka v léčebně dlouhodobě nemocných pacientů, sama vychovala dva syny. Ti ji v jejím rozhodnutí vyřešit zhoršené vidění absolutně podporovali.

Kamarádka paní Jakoubkové byla před časem spokojená s péčí na naší klinice a doporučila naši paní primářku Skorkovskou, která se paní Jakoubkové věnuje od prvního vyšetření. Vzhledem k vysokým dioptriím navrhla zákrok RLE, refrakční výměnu čočky, tedy nitrooční operaci.

"Když jsem si ráno po operaci před zrcadlem v koupelně odlepila náplast, rozplakala jsem se štěstím. V zrcadle vidím dekorační kámen, který mám na chodbě a nikdy předtím jsem si nevšimla, jak je krásný, jaká je jeho struktura, žilkování a barvy. Vidím jednotlivé listy na stromech," líčila své silné pocity po operaci. Do Brna ze Žamberka cestuje vlakem a jak říká, dlouhá cesta jí nijak nevadí. Její pozitivní nálada se vždy okamžitě rozšíří po celé čekárně.