a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Ladislav Duda
Stavbyvedoucí

NeoSMILE 3D® - Oční klinika Neovize

"Už se těším, jak vyzkouším různé sporty, které jsem s brýlemi dělat nemohl."

Pan Duda nosil brýle od svých sedmi let. Byl na ně tak zvyklý, že už si ani nepřipouštěl, jaké kompromisy každý den dělá. 

"Hodně sportuji. Při plavání jsem nemohl mít brýle a bez nich jsem toho moc neviděl. Když jsem chtěl v bazénu zjistit, kolik je hodin, musel jsem plavat až k hodinám. A také jsem nepoznával známé," vzpomíná Ladislav.

"Hodně se těším na lyžování bez brýlí. Dřív se mi vždycky při čekání na lanovku zamlžily brýle a musel jsem si je čistit. To už se mi nestane!" usmívá se pan Ladislav. 

Pan Duda podstoupil v NeoVizi nejmodernější laserový zákrok NeoSMILE 3D®, během kterého na oku pracuje pouze femtosekundový laser. Zákrok probíhá bez řezu, bez vytváření bezpečnostního flapu i bez pálení tkáně. Femtolaser totiž přímo uvnitř rohovky separuje přebytečnou tkáň. Tu následně chirurg pomocí speciální pinzety z rohovky odstraní. Během zákroku tak nedojde k narušení pevnosti a stability rohovky.

"Operace jsem se ani nebál. Vše proběhlo rychle a bez problémů. Paní primářka Kalandrová mi průběžně říkala, co se děje. Já jsem jen klidně ležel," popisuje průběh zákroku pan Duda. A dodává: "Po operaci mě oči trochu škrábaly, ale do rána to přešlo. Po probuzení jsem byl překvapený, jak krásně už první den po zákroku vidím." 

Nový život bez brýlí si pan Duda užívá doma i v práci. "Pracuji ve stavebnictví, takže se mi často stávalo, že jsem měl brýle tak zaprášené, že jsem přes ně ani neviděl. Pořád jsem si je utíral, až byla skla poškrábaná. Tohle už teď vůbec nehrozí," vysvětluje Ladislav. "Trochu jsem se bál, že mě bez brýlí nepoznají děti, protože mě ani jinak než s obroučkami neznají. Ale všichni mě doma přijali s nadšením a podporují mě," usmívá se pan Duda.