Chci se objednat

Šilhání vás zbaví za jeden den,na věku nezáleží

29.04.2014

Šilhání, nerovnoběžné postavení očí, skutečně není jen kosmetickou vadou. Vždy je spojeno s poruchou prostorového vidění nebo dvojitým viděním a postižené osobě způsobuje problémy v osobním i pracovním životě.
Šilhání neboli strabismus se v současnosti léčí již v dětství, přesto se v naší dospělé populaci se šilháním můžeme setkat u 2 ze 100 dospělých. Důvody jsou různé – neléčená nebo nevhodně léčená tupozrakost v raném dětství, nevhodně vedené operace šilhání, nevhodně korigované vysoké dioptrické vady, vrozené vady okohybných svalů a nervů, úrazy apod. Pokud se šilhání projeví až v dospělosti, je provázeno dvojitým viděním, které člověka velmi obtěžuje a omezuje v normálním životě.
U dospělých se problém úspěšně řeší, a to pomocí operace technikou nastavitelných stehů.

„Operaci šilhání provádíme ambulantně formou jednodenní chirurgie v celkové anestezii,“ vysvětluje doktorka Kristina Vodičková z brněnské oční kliniky Neovize. „Při operaci se upravuje délka okohybných svalů nebo místa jejich uchycení na povrchu oční koule (bělima). Technika nastavitelných stehů je jedinečná v tom, že po ukončení operace umožňuje lékaři doladit postavení očí podle jejich polohy. Jemným dotažením stehů dokáže lékař upravit pozici okohybných svalů pro dokonalý kosmetický efekt,“ popisuje zákrok lékařka.
Zároveň dodává, že provedení operace není nijak omezeno věkem, takže je možné ji podstoupit ve 30, ale i 60 letech.

neo-vize-2408.jpg