Chci se objednat

Nitrooční kontaktní čočky - fakické čočky ICL

Co je to nitrooční kontaktní čočka - fakická čočka?

Nitrooční kontaktní čočka - fakická čočka je optický element podobný kontaktní čočce, který se natrvalo implantuje za oční duhovku. Nevyžaduje žádnou údržbu ani výměnu.

Implantace fakických čoček ICL (Intraocular Contact Lens) je vhodným řešením pro nízké, střední i vyšší vady plusové i minusové astigmatismus. Výhodou je možnost výměny čočky při postupu vady. Nitrooční kontaktní čočka má vynikající optické vlastnosti.

Nitrooční kontaktní čočka se implantuje ambulantně a zcela bezbolestně při zákroku na operačním sále trvajícím asi 10 minut.

Implantace fakické čočky je vhodná pro pacienty mladší 40 let věku. Pro čtyřicátníky a starší je výhodnější metoda RLE a PRELEX.

Co je to EVO ICL*?

EVO ICL* je nitrooční kontaktní čočka/fakická čočka, která je vyráběna švýcarskou firmou STAAR Surgical a je schválena pro použití Evropskou unií i Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv v USA (FDA). NeoVize využívá výhradně prémiové fakické čočky EVO ICL švýcarského výrobce STAAR Surgical. Čočky EVO ICL jsou často napodovány indickými výrobci, kteří je dodávají i některým pracovištím v ČR.

Fakická čočka EVO ICL* se natrvalo implantuje za oční duhovku. Nevyžaduje žádnou údržbu ani výměnu.

ICL je vhodným řešením pro všechny vady plusové (dalekozrakost - hypermetropie) i minusové (krátkozrakost - myopie) i astigmatismus. Výhodou je možnost výměny čočky při postupu vady. 

Nitrooční kontaktní čočka se implantuje ambulantně a zcela bezbolestně při zákroku na operačním sále trvajícím asi 10-15 minut.

Jak probíhá implantace nitrooční kontaktní čočky EVO ICL?

Nitrooční kontaktní čočka se implantuje ambulantně a zcela bezbolestně při zákroku na operačním sále trvajícím asi 10-15 minut.

Po vyřízení nezbytných administrativních úkonů v recepci vás sestřička usadí do pohodlného křesla, kde je oko v průběhu přibližně 30 minut dokonale znecitlivěno anestetickými kapkami. Zornička operovaného oka je rozšířena kapkami.

Následuje rozhovor s lékařem a poté již vlastní zákrok. Zákrok probíhá na operačním sále vleže na pohodlném ergonomickém operačním lehátku.

Obavy z toho, jak vydržíte celou dobu operce bez mrknutí, jsou zbytečné. Oční víčka během zákroku jemně přidrží pružný fixátor. Vlastní operace trvá 5 až 10 minut.

Za 2 hodiny po zákroku lékař zkontroluje stav operovaného oka a poučí vás o tom, jak se chovat v následujících hodinách a dnech. Celkově strávíte na klinice v den zákroku 3 až 5 hodin.

Je mi přes 40 a chci se zbavit především brýlí na čtení. Pomůže mi nitrooční operace?

Pokud je vám více než 40 a chcete se zbavit především brýlí na čtení je pro vás nelaserový zákrok typu PRELEX nejvhodnějším řešením.

Pokud je vám více než 40, ale vaším hlavním problémem je vidění do dálky, může pro vás být vhodný i laserový zákrok.
Je to pro vás příliš složité? Objednejte se na vstupní vyšetření. Vše vám vysvětlíme a najdeme to nejlepší řešení pro vaše oči.

Pro koho je vhodná EVO ICL*, pro koho RLE a pro koho PRELEX?

Jedná se o nelaserové metody řešení dioptrických vad.
EVO ICL* neboli nitrooční kontaktní čočka je vhodným řešením pro korekci nízké, střední i vysoké krátkozrakosti, dalekozrakosti i astigmatismu (vady plusové i minusové) u pacientů mladších 40 let věku.
RLE neboli refrakční výměna čočky je vhodná u pacientů starších 40 let věku s vadami mimo rozsah laserových zákroků.
PRELEX je metoda vhodná u pacientů starších 40 let věku, kteří chtějí mít použitelné vidění do dálky i na blízko bez potřeby brýlí. Podstatou je trvalá implantace multifokální nitrooční čočky.

Je to pro vás příliš složité? Objednejte se na vstupní vyšetření. Vše vám vysvětlíme a najdeme to nejlepší řešení pro vaše oči.

 
*Jedná se o zdravotnický prostředek. Pro úplné informace ohledně indikací, kontraindikací a varování si přečtěte návod k použití a další důležité informace uvedené na stránce edfu.staar.com.
 
banner