Chci se objednat

Centrum léčby astigmatismu

„Astigmatismem trpí přibližně dvě třetiny pacientů, kteří na naši kliniku přicházejí. Chtějí řešit dioptrie do dálky nebo na blízko, případně šedý zákal, ale o tom, že mají současně i astigmatismus, často ani nevědí,“ popisuje situaci primářka Oční kliniky NeoVize, doc. MUDr. Šárka Skorkovská, CSc.

„Proto jsme se rozhodli založit specializované Centrum pro léčbu astigmatismu, které doposud v České republice zcela chybělo. Díky investici do nového navigačního systému VERION dokáží naši oční chirurgové tuto častou oční vadu korigovat s dokonalou přesností," dodává primářka Skorkovská.

 

Moderní léčba astigmatismu

Astigmatismus, neboli nepravidelné zakřivení rohovky, je možné odstranit laserovou operací, kdy na základě přesné 3D mapy oka laser precizně modeluje tvar rohovky. Toto řešení je vhodné pro pacienty do 40 let.

Dalším šetrným řešením je implantace torické nitrooční čočky, která zevnitř oka vadu vykoriguje. 
Implantace torické čočky je ideální pro:

 

Při implantaci nitroočních čoček používáme v NeoVizi nový obrazem řízený navigační systém VERION, který zásadním způsobem zlepšuje pooperační výsledky u implantace torických i multifokálních nitroočních čoček. Umožňuje tak přesně a efektivně korigovat dioptrickou vadu i astigmatismus.

 

Díky využití nejmodernějších metod dokáží oční chirurgové NeoVize precizně korigovat astigmatismus u všech pacientů.

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.

Brady 23.08.2016 09:43

Dobrý den,
chtěl bych se optat proč je první způsob laserové operace vhodný jen do 40.let? Já nemám jinou oční vadu než astigmatizmus, ale je mi 46.let. Proto mě tato věková selekce zarazila. Děkuji.

Odpovědět