Chci se objednat

Je pro mne laserová operace vhodná?

Jsem vhodným kandidátem na laserový nebo nelaserový zákrok?

Nosíte brýle nebo kontaktní čočky? Nemáte jiné závažné oční ani celkové onemocnění?

Pak je téměř jisté, že vám pomůžeme.

Na Oční klinice NeoVize umíme pomoci 9 z 10 pacientů s dioptrickou vadou.

Pamatujte:  věk ani stabilita vady nejsou rozhodující podmínkou. Pro každého určíme nejvhodnější metodu.

 

Je pro mne lepší laserový nebo nelaserový zákrok?

Umíme operovat jakýkoliv počet dioptrií. Pro oči s vadou -0,25 až cca -10 dioptrií a pro oči od +0,5 do cca +5,0 dioptrií většinou volíme laserový zákrok.

Pro oči s vadou nad -10 dioptrií (krátkozrakost) či nad +5 (dalekozrakost) dioptrií většinou dáváme přednost nelaserovému zákroku s implantací fakické čočky nebo RLE s implantací nitrooční čočky. Další podrobnější informace naleznete zde.

 

Léčíte také astigmatismus?

Ano, léčíme.

Astigmatismus je v určité míře přítomen u více než 70 % našich pacientů. Jeho podstatou je různé zakřivení optických ploch oka v různých rovinách. 

Astigmatismus se většinou napravujeme laserovým zákrokem. V některých případech, zejména u lidí starších 40 let věku, je pro léčbu astigmatismu vhodnější nelaserový zákrok.

V předpisu vašich brýlí se astigmatismus označuje zkratkou cyl a jeho osa (zkratka ax) se vyjadřuje v úhlových stupních - např.:  -1,5 cyl ax 145 st.

 

Musím počkat, až bude má vada stabilní?

Pokud jste neměli před půl rokem žádné dioptrie a nyní máte -0,5, doporučujeme počkat.

V ostatních případech je čekání zbytečné. Pokud podstoupíte laserové zákroky NeoLASIK nebo NeoLASIK HD®, obdržíte v ceně zákroku doživotní záruku bezplatného poskytnutí laserové péče.

V Oční klinice NeoVize máte jistotu, že bude-li kdykoliv v průběhu vašeho života nutné v důsledku dalšího zhoršení vady doladit dioptrický stav vašich očí dalším laserovým zákrokem, poskytneme tento zákrok zdarma na vlastní náklady.

 

Je vhodné čekat se zákrokem až na dobu 'po dětech'?

Čekání je zbytečné. Užívejte si zrakovou svbodu a nezávislost již dnes.

V průběhu těhotenství a kojení zůstává oční vada stabilní u 80 % žen.

Pokud se bojíte, že patříte do 20 % těch, kterým se vada zhorší, máme pro vás řešení. Když podstoupíte laserový zákrok NeoLASIK HD®, obdržíte v jeho ceně doživotní záruku bezplatného poskytnutí laserové péče.

 

Mám jedno oko tupozraké, mohu podstoupit zákrok? 

Ano, velmi pravděpodobně můžete - umíme zlepšit zrak 8 z 10 pacientů s tupozrakostí.

Tupozrakost neboli amblyopie je nedokonalý vývoj stínice a nadřazených mozkových center, která zpracovávají obraz. Vývoj končí kolem osmého roku věku a později se již nedá ovlivnit.

Ovlivnit ale lze dioptrickou vadu, která je téměř vždy s tupozrakostí spojena. Tupozraké oko sice nikdy nebude vidět tak dobře jako vaše druhé oko. Jeho vidění se ale může zlepšit až o několik řádků vyšetřovacích optotypů bez použití brýlí.

U tupozrakosti spojené se silnou dalekozrakostí (nad +5 dioptrií) je často lepším řešením nelaserová operace

 

Je mi více než 50, mohu podstoupit zákrok?

Ano, samozřejmě, neexistuje žádné horní věkové omezení.

U lidí starších 50 let věku častěji volíme nelaserové formy zákroku, protože bývají v této věkové skupině účinnější a umožnují odstranit i potřebu brýlí na čtení.

V řadě případů jsme ale schopni padesátníkům a starším pomoci i laserovým zákrokem.

 

Mám velmi silné brýle. Pomůžete mi?

Velmi pravděpodobně ano.

Máme metody použitelné na jakýkoliv druh či výšku oční vady. Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize, MUDr. Josef Hycl, CSc., již úspěšně operoval pacientku, která měla -31 dioptrií a pacienta, který měl +16 dioptrií.

Ani vyšší počet dioptrií než u těchto pacientů by při použití moderních nelaserových metod neměl být problémem. 

Byl jsem již dříve vyšetřen jinde a řekli mi, že s mojí dioptrickou vadou se nedá nic dělat. Pomůžete mi? 

Nevzdávejte to, velmi pravděpodobně vám pomůžeme.

Máme širší spektrum metod než standardní refrakční pracoviště. Navíc se dnes používají techniky, o kterých se ještě před několika lety nevědělo. Používáme různé postupy a jejich kombinace. U 9 z 10 pacientů najdeme řešení.

Je pravda, že u komplikovaných stavů je někdy je cesta k cíli složitější, ale snažíme se pomoci všude, kde to je v silách moderního očního lékařství.

Umíme pomoci i pacientům s tzv. keratokonem, u kterých řada klinik odmítá jakýkoliv zákrok provádět.

  

banner

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.

Zuzana 18.01.2020 11:11

Dobrý den, jsem tupozraká a chtěla bych se zeptat, jestli by šla šilhavost nezdravého oka nějak operovat? Když se třeba divam na nějaký objekt (napr. Když mě někdo fotí), poškozené oko mi ujede.
Šlo by tomu tedy po operaci zabránit?

Odpovědět

Oční klinika NeoVize 20.01.2020 09:30

Dobrý den, bohužel tupozrakost je možné léčit pouze do věku cca 7 let, a to speciálním cvičením. V dospělosti již vyléčit nejde. Nicméně, pokud máte na tupozrakém oku i nějaké dioptrie, které se daří korigovat brýlemi, můžeme Vám operací odstranit alespoň tyto dioptrie.


Jiří 08.07.2019 21:02

Dobrý den, mám krátkozrakost (obě oči -4,75) a bylo mi řečeno, že pacienti nosící kontaktní čočky nesplňují kritéria pro laserovou operaci, je to pravda? A je překážkou pro operaci nedostatek slz?

Odpovědět

Oční klinika NeoVize 09.07.2019 08:06

Dobrý den, ne, není to pravda. Dlouhodobé nošení kontaktních čoček pouze nepříznivě ovlivňuje povrch rohovky, proto je nutné před vyšetřením minimálně pár dní čočky nenosit. Čím déle, tím lépe. Jedním z nejdůležitějších ukazatelů pro operaci je totiž vyšetření rohovky, jedině tak mohou být výsledky objektivní. Nedostatek slz také není překážkou operace, i tento problém umíme vyřešit. Doporučujeme vám objednat se k nám ny vyšetření, telefon je 775 858 700.


Lenka 24.08.2018 11:32

Dobry den, již dříve jsem byla na před operačním vyšetření a bylo mi řečeno ze operace laserem me krátkozrakosti je možná, jenže pak jsem z toho zbaběle vycouvala. Byla by možná operace laserem krátkozrakosti pod celk anestézii? Diky L.

Odpovědět

Oční klinika NeoVize 24.08.2018 14:08

Dobrý den,
víme, že pacienti se operace občas bojí. Ale opravdu není čeho. Většina z nich po operaci řekne, že obavy vůbec nebyly na místě. Navíc u nás podáváme pacientům léky na zklidnění, podrobně s nimi postup operace projdeme už při vyšetření a pak ještě jednou těsně před vstupem na operační sál. Zákrok trvá většinou zhruba 20 minut, provádí se vleže a operují se obě oči zaráz. Během operace s vámi lékař bude mluvit, vysvětlí vám, co právě dělá. Bolet vás to určitě nebude, moderní anestetické kapky jsou spolehlivé a účinné.
Jestliže si myslíte, že pro vás bude obtížné strach překonat, přijd'te ještě jednou na vyšetření, vyptejte se lékařů i sester na všechno, co vás zajímá, nebojte se říci, že máte strach. Čím více budete o operaci vědět, tím lépe.
Pod celkovou anestézií se zákrok neprovádí, protože je to prostě zbytečné a pro organismus více zatěžující než samotná operace.
Rozhodně už jste udělala první krok a pohodlí bez brýlí určitě stojí za to!
Vaše NeoVize