Chci se objednat

Je pro mne laserová operace vhodná?

Jsem vhodným kandidátem na laserový nebo nelaserový zákrok?

Nosíte brýle nebo kontaktní čočky? Nemáte jiné závažné oční ani celkové onemocnění?

Pak je téměř jisté, že vám pomůžeme.

Na Oční klinice NeoVize umíme pomoci 9 z 10 pacientů s dioptrickou vadou.

Pamatujte - věk ani stabilita vady nejsou rozhodující podmínkou. Umíme operovat i pacienty mladší 18 let a pacienty s narůstající vadou.

 

Je pro mne lepší laserový nebo nelaserový zákrok?

Umíme operovat jakýkoliv počet dioptrií.

Pro oči s vadou -0,25 až cca -10 dioptrií a pro oči od +0,5 do cca +5,0 dioptrií většinou volíme laserový zákrok.

Pro oči s vadou nad -10 dioptrií (krátkozrakost) či nad +5 (dalekozrakost) dioptrií většinou dáváme přednost nelaserovému zákroku s implantací fakické čočky nebo RLE s implantací nitrooční čočky.
Další podrobnější informace naleznete zde.

 

Léčíte také astigmatismus?

Ano, léčíme.

Astigmatismus je v určité míře přítomen u více než 70 % našich pacientů. Jeho podstatou je různé zakřivení optických ploch oka v různých rovinách. 

Astigmatismus se většinou napravujeme laserovým zákrokem. V některých případech, zejména u lidí starších 40 let věku, je pro léčbu astigmatismu vhodnější nelaserový zákrok.

V předpisu vašich brýlí se astigmatismus označuje zkratkou cyl a jeho osa (zkratka ax) se vyjadřuje v úhlových stupních - např.:  -1,5 cyl ax 145 st.

 

Musím počkat, až bude má vada stabilní?

Pokud jste neměli před půl rokem žádné dioptrie a nyní máte -0,5 dpt, doporučujeme počkat.

V ostatních případech je čekání zbytečné. Pokud podstoupíte laserové zákroky NeoLASIK nebo NeoLASIK HD®, obdržíte v ceně zákroku doživotní záruku bezplatného poskytnutí laserové péče.

V Oční klinice NeoVize máte jistotu, že bude-li kdykoliv v průběhu vašeho života nutné v důsledku dalšího zhoršení vady doladit dioptrický stav vašich očí dalším laserovým zákrokem, poskytneme tento zákrok zdarma na vlastní náklady.

 

Je vhodné čekat se zákrokem až na dobu 'po dětech'?

Čekání je zbytečné. Užívejte si zrakovou svbodu a nezávislost již dnes.

V průběhu těhotenství a kojení se vada zhorší asi u 20 % pacientek. U 80 % žen zůstává stabilní.

Bojíte se, že patříte do 20 % těch, kterým se vada zhorší? Nevadí, máme pro vás řešení. Pokud podstoupíte laserový zákrok NeoLASIK HD®, obdržíte v ceně zákroku doživotní záruku bezplatného poskytnutí laserové péče.

V Oční klinice NeoVize máte jistotu, že bude-li kdykoliv v průběhu vašeho života nutné v důsledku dalšího zhoršení vady doladit dioptrický stav vašich očí dalším laserovým zákrokem, poskytneme tento zákrok zdarma na vlastní náklady.

 

Mám jedno oko tupozraké, mohu podstoupit zákrok? 

Ano, velmi pravděpodobně můžete - umíme zlepšit zrak 8 z 10 pacientů s tupozrakostí.

Tupozrakost neboli amblyopie je nedokonalý vývoj stínice a nadřazených mozkových center, která zpracovávají obraz. Vývoj končí kolem osmého roku věku a později se již nedá ovlivnit.

Ovlivnit ale lze dioptrickou vadu, která je téměř vždy s tupozrakostí spojena. Tupozraké oko sice nikdy nebude vidět tak dobře jako vaše druhé oko. Jeho vidění se ale může zlepšit až o několik řádků vyšetřovacích optotypů bez použití brýlí.

U tupozrakosti spojené se silnou dalekozrakostí (nad +5 dioptrií) je často lepším řešením nelaserová operace.

Je mi méně než 18, mohu podstoupit zákrok?

Ano, můžete, zákroky běžně provádíme i u lidí mladších 18 let. 

Dříve, když byly k dispozici pouze méně dokonalé laserové metody typu PRK, lékaři doporučovali vyčkat 18. roku věku.  Důvodem bylo obtížné a rizikové opakování starších typů zákroků v případě, že došlo k dalšímu zhoršení vady.

Dnes je situace jiná. Technika provedení nejmodernějších laserových zákroků typu NeoLASIK HD® vytváří přiznivé podmínky pro jednoduché a pro pacienta nezatěžující doplňkové zákroky.

Pokud podstoupíte laserový zákrok NeoLASIK HD®, obdržíte v ceně zákroku doživotní záruku bezplatného poskytnutí laserové péče.

V Oční klinice NeoVize máte jistotu, že bude-li kdykoliv v průběhu vašeho života nutné v důsledku dalšího zhoršení vady doladit dioptrický stav vašich očí dalším laserovým zákrokem, poskytneme tento zákrok zdarma na vlastní náklady.

 

Je mi více než 50, mohu podstoupit zákrok?

Ano, můžete, neexistuje žádné horní věkové omezení.

U lidí starších 50 let věku častěji volíme nelaserové formy zákroku, protože bývají v této věkové skupině účinnější a umožnují odstranit potřebu brýlí na čtení.

V řadě případů jsme ale schopni padesátníkům a starším pomoci i laserovým zákrokem.

 

Mám velmi silné brýle. Pomůžete mi?

Velmi pravděpodobně ano.

Máme metody použitelné na jakýkoliv druh či výšku oční vady. Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize, MUDr. Josef Hycl, CSc., již úspěšně operoval pacientku, která měla -31 dioptrií a pacienta, který měl +16 dioptrií.

Ani vyšší počet dioptrií než u těchto pacientů by při použití moderních nelaserových metod neměl být problémem.

 

Lze laserovou operací léčit šilhání?

Vlastní šilhání laserovou operací napravit nelze.

Šilhání může být spojeno s plusovou dioptrickou vadou, kterou napravit umíme. Odstranění dioptrické vady může v některých případech snížit rozsah šilhání.

 

Byl jsem již dříve vyšetřen jinde a řekli mi, že s mojí dioptrickou vadou se nedá nic dělat. Pomůžete mi? 

Nevzdávejte to, velmi pravděpodobně vám pomůžeme.

Máme širší spektrum metod než standardní refrakční pacoviště. Navíc se dnes používají techniky, o kterých se ještě před několika lety nevědělo. Používáme různé postupy a jejich kombinace. U 9 z 10 pacientů najdeme řešení.

Je pravda, že u komplikovaných stavů je někdy je cesta k cíli složitější, ale snažíme se pomoci všude, kde to je v silách moderního očního lékařství.

Umíme pomoci i pacientům s tzv. keratokonem, u kterých řada klinik odmítá jakýkoliv zákrok provádět.

 

Provádíte zákroky u dětí?

Ano provádíme
Více informací naleznete v na stránce Laserové operace u dětí.

 

banner

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.

Lenka 24.08.2018 11:32

Dobry den, již dříve jsem byla na před operačním vyšetření a bylo mi řečeno ze operace laserem me krátkozrakosti je možná, jenže pak jsem z toho zbaběle vycouvala. Byla by možná operace laserem krátkozrakosti pod celk anestézii? Diky L.

Odpovědět

Oční klinika NeoVize 24.08.2018 14:08

Dobrý den,
víme, že pacienti se operace občas bojí. Ale opravdu není čeho. Většina z nich po operaci řekne, že obavy vůbec nebyly na místě. Navíc u nás podáváme pacientům léky na zklidnění, podrobně s nimi postup operace projdeme už při vyšetření a pak ještě jednou těsně před vstupem na operační sál. Zákrok trvá většinou zhruba 20 minut, provádí se vleže a operují se obě oči zaráz. Během operace s vámi lékař bude mluvit, vysvětlí vám, co právě dělá. Bolet vás to určitě nebude, moderní anestetické kapky jsou spolehlivé a účinné.
Jestliže si myslíte, že pro vás bude obtížné strach překonat, přijd'te ještě jednou na vyšetření, vyptejte se lékařů i sester na všechno, co vás zajímá, nebojte se říci, že máte strach. Čím více budete o operaci vědět, tím lépe.
Pod celkovou anestézií se zákrok neprovádí, protože je to prostě zbytečné a pro organismus více zatěžující než samotná operace.
Rozhodně už jste udělala první krok a pohodlí bez brýlí určitě stojí za to!
Vaše NeoVize