Chci se objednat

NeoVize se připojuje k protestu ambulantních specialistů

17.10.2017
NeoVize se připojuje k protestu ambulantních specialistů

Vážení pacienti,

na středu 18. října 2017 byla Sdružením ambulantních specialistů vyhlášena celorepubliková stávka poskytovatelů ambulantní péče.

Uvědomujeme si, že pokud bychom se k protestu přidali uzavřením ambulancí, způsobili bychom vám nemalé problémy. Proto jsme se rozhodli připojit k protestu symbolickou minutou ticha, kterou zahájíme přesně ve 12:00 hodin.

 

Proti čemu protestujeme?

Cílem protestu je upozornit na kritickou situaci, která nastane přijetím nové úhradové vyhlášky pro rok 2018. Ministerstvo zdravotnictví ČR se rozhodlo v podstatě veškeré prostředky, které resort získá navíc oproti roku 2017, investovat pouze do nemocničních zařízení. 

Nesouhlasíme s dlouhodobým finančním upřednostňováním péče v nemocnicích ze strany Ministerstva zdravotnictví ČR a s jeho výrazným zanedbáváním oblasti ambulantní péče. Taková jednostranná podpora nemůže našemu zdravotnictví prospět. Naopak, přivede do nemocnic spoustu pacientů, kteří by mohli být ošetřeni ambulantně, pokud by byla ambulantní péče dostatečně podporována.

Ambulantní péči dlouhodobě trápí nedostatek financí na rozvoj a investice i nedostatek lékařů - specialistů. Současně, kvůli řadě nesmyslných vyhlášek ze strany ministerstva, přichází ambulantní lékaři o své kompetence. 

Všechny tyto problémy se tak nedotýkají pouze nás, ambulantních specialistů, ale v konečném důsledku především vás, pacientů. 

foto