Chci se objednat

Novinka v NeoVizi: Preloadované nitrooční čočky pro vyšší bezpečnost implantace

27.04.2017
Novinka v NeoVizi: Preloadované nitrooční čočky pro vyšší bezpečnost implantace

Oční chirurgové NeoVize jako jedni z prvních v České republice začali implantovat nitrooční čočky přichystané v injektoru na jedno použití. Během operace šedého zákalu tak odpadá manipulace s umělou čočkou a zákrok je rychlejší a bezpečnější. 

Při operaci šedého zákalu oční chirurg pomocí ultrazvuku šetrně rozmělní zkalenou oční čočku a nahradí ji čočkou umělou. Doposud byly umělé nitrooční čočky od výrobce dodávány ve speciálním sterilním pouzdře, které na operačním sále instrumentářka rozbalila, čočku z něj vyjmula a opatrně ji pomocí pinzety stočila do injektoru. Pomocí injektoru pak oční chirurg vložil svinutou umělou čočku do oka pacienta skrz 2-3mm mikrořez.

Nyní přichází výrobce nitroočních čoček Alcon s novinkou: umělé nitrooční čočky dodává již v injektoru. Stlačením pístu injektoru se čočka svine a je připravena k implantaci mikrořetem. Na operačním sále tedy odpadá manipulace s čočkou a její vkládání do injektoru. 

Mezi výhody takzvané preloadované čočky patří odstranění rizika jejího poškození při ruční manipulaci a také rychlejší a bezpečnější provedení zákroku díky menšímu počtu použitých nástrojů. Navíc je injektor s preloadovanou čočkou určen pouze na jedno použití pro každého jednotlivého pacienta a po zákroku se vyhodí.

V současné době používáme v NeoVizi preloadované asférické nitrooční čočky pro zlepšení vidění za zhoršených světelných podmínek. Jejich cena je stejná jako u základní asférické čočky, přestože preloadovaná čočka poskytuje vyšší komfort i bezpečí.

Oční klinika NeoVize Brno je jednou z prvních v ČR, která preloadované nitrooční čočky používá. 

Původně balená nitrooční čočka Preloadovaná nitrooční čočka v injektoru na jedno použití 
 Klasicky balená nitrooční čočka                        Preloadovaná čočka v injektoru na jedno použití