Chci se objednat

MUDr. Štěpán Veselý: „Po operaci konečně neřeším brýle ani čočky a pouzdra.“

04.01.2017
MUDr. Štěpán Veselý: „Po operaci konečně neřeším brýle ani čočky a pouzdra.“

„Brýle jsem musel nosit už od první třídy. Kontaktní čočky jsem používal občas při sportu. Z dětství si pamatuji věčně rozbité brýle, různě vyspravené papírovými klínky, gumičkami nebo se slepovanými obroučkami. V dospělosti se k tomu přidala frustrace z žalostného designu dostupných obrub. Nenašel jsem brýle, které by mi slušely," vzpomíná doc. MUDr. Štěpán Veselý, Ph.D. z urologické kliniky UroKlinikum.

Vtipkuje, že se dioptrií rozhodl zbavit až s nastupující krizí středního věku. „Od známých, kteří operaci podstoupili, jsem slyšel hodně informací o zákroku i o vidění po operaci. I tak pro mě bylo příjemným překvapením, když jsem se druhý den ráno probudil a viděl jsem ostře i bez brýlí. Na to se prostě nedá připravit, je to ještě lepší, než jsem před operací očekával. Neomezené zorné pole pak pro mě bylo asi to nejlepší, co jsem si hned užíval,“ vybavuje si lékař. 

Docent Veselý podstoupil odstranění dioptrií NeoSMILE 3D®. Od té doby neřeší brýle, náhradní brýle, sluneční brýle, speciální brýle na lyže či na kolo, jejich mlžení, čištění, rovnání, ... A těší se, jak si užije nový zrak na dovolené: „V zimě se jedeme ohřát do Thajska a už se nemůžu dočkat, jak si užiju potápění a surfing bez dioptrických brýlí!“

fotofotofotofoto