Chci se objednat

„Děkuji za nový pohled na život,“ říká Tatiana po operaci v NeoVizi

05.08.2016
„Děkuji za nový pohled na život,“ říká Tatiana po operaci v NeoVizi

Tatiana nosila brýle už od dětství. Když se rozhodla pro laserovou operaci očí, ukázalo se, že má na jednom oku příliš tenkou rohovku, což znemožňuje laserový zákrok. V NeoVizi jsme pro ni ale našli bezpečné řešení: kombinaci laseru a nitrooční čočky ICL.

Princip laserové operace spočívá v odstranění části rohovkové tkáně a tedy změně zakřivení oční rohovky. Tím dojde k zostření vidění. Čím více dioptrií pacient má, tím více rohovkové tkáně je potřeba odstranit. V NeoVizi je proto nedílnou součástí předoperačního vyšetření mimo jiné i měření tloušťky rohovky. Výpočtem pak lékaři zjistí, kolik rohovkové tkáně by pacientovi po laserovém odstranění dioptrií zbylo. Pokud je rohovka na laserový zákrok příliš tenká, lékaři NeoVize tento zákrok nedoporučí.

 „Pacientka Tatiana měla vysoké dioptrie na obou očích. Na levém oku měla pro odstranění všech dioptrií příliš tenkou rohovku. Proto jsem pro ni hledala jiné řešení a navrhla jsem jí kombinaci dvou osvědčených metod: na pravém oku provedeme laserový zákrok, do levého oka jí implantujeme nitrooční kontaktní čočku ICL a nebudeme tedy odstraňovat rohovkovou tkáň,“ vysvětluje primářka Oční kliniky NeoVize, docentka Šárka Skorkovská.

Tatiana tedy nejprve podstoupila laserový zákrok na pravém oku, o pár dní později ji čekala implantace čočky ICL do levého oka. „S oběma zákroky jsem velice spokojená. Děkuji za nový pohled na život!“ říká pacientka, která nám poslala své fotografie před a po operaci:

Tatiana před operací

Tatiana po operaci v NeoVizi

Blahopřejeme k novému zraku!

fotofoto