JSME BEZPEČNÉ PRACOVIŠTĚ. Operujeme, vyšetřujeme. Jsme tu pro vás

Chci se objednat

Nové brýle pro děti z Klokánku

27.06.2016
Nové brýle pro děti z Klokánku

Při péči o ohrožené děti je každá koruna dobrá. Klokánek, zařízení spravované Fondem ohrožených dětí, proto s velkým vděkem přijal nabídku na pomoc od optiků a očních lékařů kliniky NeoVize v Brně. Ti společnými silami vybavili děti z Klokánka novými brýlemi. Dětem, kterým osud nepřál tolik, jako ostatním, tak zprostředkovali nezkreslený pohled na svět.

Přímo v brněnském Klokánku jsme provedli měření dioptrií u všech třinácti dětí starších 3 let,“ uvádí Mgr. Jan Vaverka, optometrista oční kliniky NeoVize, a dodává: „Kromě dioptrií jsme testovali také konvergenční souhyb a motilitu očí. Naměřené výsledky jsme konzultovali s naší paní primářkou, docentkou Šárkou Skorkovskou, a na základě toho pozvali na detailnější vyšetření k nám na kliniku celkem devět dětí.“

Devět z třinácti dětí lépe uvidí

Šest dětí ve věku 10-17 let podstoupilo důkladné vyšetření v brněnské NeoVizi. „Všech šest dětí dostalo předpis na brýle. Ve většině případů je trápí krátkozrakost, ale některé i dalekozrakost,“ uvedla docentka Šárka Skorkovská, primářka oční kliniky NeoVize.

S recepty a s dětmi jsme následně zašli do oční optiky OptoVize, kde jim naše optičky pomohly s výběrem obrouček. Brýlové obroučky všem dětem věnovala společnost Color-Optik. Do vybraných obrouček jsme pak zabrousili brýlové čočky dle předepsaných hodnot. Čočky zase věnovala společnost Opti-Project. Všechny nás moc těší, že děti dostaly krásné a moderní brýle, ze kterých měly obrovskou radost,“ vysvětluje PR manažerka NeoVize, Lenka Tuzová.

Skupinka tří dětí od 3 do 10 let na vyšetření do NeoVize dorazí 29. června.

Na špičkovou péči nejsou v Klokánku peníze

Poprvé si vyzkoušet brýle mohly děti ve čtvrtek 23. června. Ostré vidění vykouzlilo na jejich tvářích blažené úsměvy. „Děti jsou nadšené a my také. Mnohé z nich do teď ani nevěděly, že brýle potřebují, nebo že mohou vidět ještě lépe. Určitě jim to ulehčí ne příliš jednoduchý život,“ říká ředitelka brněnského Klokánku, Marcela Bublová, a dodává: „Všem, kteří se na pořízení brýlí pro naše děti podíleli, jsme velmi zavázáni. Děti k nám často přicházejí v ne příliš dobrém zdravotním stavu. Zejména zuby a oči bývají často problematické. A často není v našich silách a možnostech, abychom dětem mohli zajistit tak důkladnou péči, jakou jim naši partneři poskytli.“

fotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto