Chci se objednat

Naše kolegyně Marcelka po zákroku PRELEX: „Už nikdy nemusím řešit brýle!“

23.03.2016
Naše kolegyně Marcelka po zákroku PRELEX: „Už nikdy nemusím řešit brýle!“

Marcela pracuje v NeoVizi už od roku 2009. Téměř každý den je na operačním sále. Jako pacient tam ale byla poprvé před dvěma týdny, kdy podstoupila operaci PRELEX s implantací trifokálních nitroočních čoček.

"Operaci jsem viděla už tisíckrát. Teď se to ale poprvé týkalo přímo mě. Najednou rozumím tomu, že někteří pacienti hned po zákroku děkují operačnímu týmu. Udělala jsem to také. Všichni jsou opravdu skvělí," popisuje své pocity po operaci naše kolegyně.

 

Zhoršující se vidění zaznamenala Marcela asi před rokem a půl. "Hned jsem si nechala od kolegů oči vyšetřit. Měla jsem tehdy nějaké dioptrie, ale ještě jsem to zvládala bez brýlí. Během následujícího roku se mi ale vidění rychle zhoršilo. Místo telefonu jsem viděla jen šmouhu, takže jsem si musela pořídit brýle na čtení. Navíc mě trápily i dioptrie do dálky, hlavně při večerním řízení. Často mě z toho bolela hlava," říká Marcela.

 

Trifokální čočka pro vidění na všechny vzdálenosti

Při práci na operačním sále musí Marcelka, stejně jako ostatní, nosit roušku. "Když jsem si přes roušku nasadila brýle, hned se mi zamlžily. Bylo jasné, že takhle to nepůjde," prozrazuje.

"Aby Marcela viděla bez brýlí na všechny vzdálenosti, doporučila jsem jí implantaci trifokální nitrooční čočky. A protože měla na pravém oku také astigmatismus, implantovala jsem jí do tohoto oka trifokální torickou čočku, která koriguje i takzvané cylindrické dioptrie," vysvětluje primářka NeoVize, docentka Šárka Skorkovská, která kolegyni operovala.

Na operačním sále NeoVize Implantace čočky pomocí systému Verion
 Průběh zákroku PRELEX. Implantace torické čočky pomocí navigačního systému Verion.

 

Na operačním sále

"Samotná operace pro mě byla silným zážitkem. Poprvé jsem vše zažila z pohledu pacienta. Nitrooční operace vidím na sále prakticky denně, takže jsem přesně věděla, co se bude dít. Od pacientů jsem slyšela, jaké to je, sledovat operaci na vlastní oči, ale nedokázala jsem si to představit. Bylo to hodně zajímavé a opravdu to vůbec nebolelo. Cítím teď obrovský respekt a obdiv vůči paní primářce i celému týmu," popisuje zákrok Marcelka.

 

Vidění po operaci

"Mám dva týdny po operaci a je to skvělé! Ještě mám malinko horší vidění do dálky, ale to by se do měsíce mělo spravit. Vidění na čtení a na počítač je ale už teď dokonalé. I bolesti hlavy jsou úplně pryč," říká spokojená pacientka a dodává: "Nejlepší na tom je, že už nikdy nebudu muset řešit brýle!"   

Blahopřejeme ;-)

fotofotofoto