JSME BEZPEČNÉ PRACOVIŠTĚ. Operujeme, vyšetřujeme. Jsme tu pro vás

Chci se objednat

Zbavte se “krátkých rukou“ na čtení

01.03.2016
Zbavte se “krátkých rukou“ na čtení

Oční chirurgové kliniky NeoVize jako jedni z prvních v České republice implantují nové trifokální nitrooční čočky PanOptix. Tato novinka díky zcela unikátnímu designu zlepšuje pacientům vidění na všechny vzdálenosti: do dálky, na střední vzdálenost (např. na počítač) i na čtení.

Implantace trifokální čočky PanOptix je možná u zákroku PRELEX i u operace šedého zákalu. Ať už Vás tedy trápí brýle na čtení v jakémkoli věku, s čočkou PanOptix na ně můžete klidně zapomenout. 

„Pacienti po implantaci čočky PanOptix uvidí dobře na čtení, luštění křížovek, na počítač i na práci na zahradě nebo třeba při řízení auta či sportování. Nebudou už muset střídat různé dioptrické brýle na různé činnosti,“ vysvětluje primářka Oční kliniky NeoVize, docentka MUDr. Šárka Skorkovská.

Pokud Vás tedy po čtyřicítce nemile zaskočilo zhoršující se vidění na blízko a nechcete se trápit s brýlemi na čtení, zákrok PRELEX s implantací trifokálních čoček PanOptix pro Vás může být ideálním řešením. 

„Zákrok PRELEX stejně jako operace šedého zákalu spočívá ve výměně nitrooční čočky – oční chirurg šetrně nahradí přirozenou oční čočku, která již neumí zaostřit na čtení, čočkou umělou. Ta v oku zůstane po zbytek života. Celý zákrok trvá asi 15 minut a provádíme ho v lokální anestezii, kdy je operované oko znecitlivěno kapkami, takže pacient nic necítí,“ vysvětluje oční chirurg MUDr. Lubomír Továrek.

Pro operaci PRELEX s implantací trifokální čočky se rozhodla i paní Blanka. „Od dětství jsem nosila brýle do dálky. Nedávno se mi ale začalo zhoršovat i vidění na blízko a dostala jsem další brýle – tentokrát na čtení. Nechtěla jsem ztrácet čas neustálým hledáním a střídáním brýlí. Když mi v NeoVizi řekli, že po operaci PRELEX s trifokální čočkou můžu všechny brýle zahodit, nechtěla jsem už nic jiného,“ popisuje pacientka.