Chci se objednat

Oční lékařka Eva Jerhotová: „Pro operaci bych se určitě rozhodla znova!“

01.03.2016
Oční lékařka Eva Jerhotová: „Pro operaci bych se určitě rozhodla znova!“

Naše oční lékařka Eva Jerhotová podstoupila před devíti lety odstranění dioptrií femtosekundovým laserem a nelituje: „Kvalita mého života se výrazně zvýšila!“

Dioptrie trápily paní doktorku už od dětství. „V desíti letech mi naměřili dvě dioptrie. Vysokou školu jsem končila se čtyřmi dioptriemi do dálky na obou očích. S nošením brýlí jsem měla od začátku problém. Nesnášela jsem je a styděla jsem se za ně. V patnácti letech jsem začala nosit kontaktní čočky. Ty ale v té době nebyly moc kvalitní a způsobovaly mi často zánět spojivek."

Proč se MUDr. Eva Jerhotová před lety rozhodla pro laserovou operaci? 
„Ráda sportuji, nejvíc mě baví in-line brusle. Bez brýlí je to samozřejmě mnohem pohodlnější. Operace mi pomohla také v práci. Brýle mi překážely při vyšetřování pacientů, kdy se u řady vyšetření dívám do různých přístrojů. Navíc když přesně vím, jak laserová operace očí probíhá, mohu na ni mnohem lépe připravit i své pacienty." 

A jak hodnotí lékařka své rozhodnutí dnes?
„Pořád vidím dobře a nepotřebuji brýle. Své oči při práci trochu přetěžuji do blízka, takže občas večer zaostřuji s drobným úsilím. To ale není nic oproti stavu před zákrokem. Rozhodně nelituji, protože jsem operací získala obrovský komfort a kvalita mého života je i přes zmíněné obtíže výrazně lepší!"