Chci se objednat

Zdeněk po implantaci ICL: „Po 35 letech vidím!“

01.02.2016
Zdeněk po implantaci ICL: „Po 35 letech vidím!“

Sympatický Zdeněk toužil pracovat jako strojvedoucí. Limitovala ho však vysoká oční vada. Dnes, tři měsíce po implantaci nitroočních čoček ICL, se usmívá: "Splnil se mi sen, za měsíc nastupuji k Českým drahám!"

Zdeněk Kozelský chtěl být strojvůdcem už odmalička. "Pro tohle povolání je ale povoleno maximálně 1,5 dioptrie. Já jsem měl mnohem víc," vysvětluje, proč po škole přijal práci v tiskárně. "Bavilo mě to, ale po třicítce jsem začal bilancovat. Najednou jsem si uvědomil, jak život rychle utíká, a rozhodl jsem si, že půjdu za tím, o čem jsem vždycky snil," popisuje Zdeněk.

"NeoVizi jsem našel na internetu. Hned jsem se objednal na vyšetření. Původně jsem myslel, že půjdu na laserovou operaci, ale kvůli tenké oční rohovce mi doporučili implantaci nitroočních kontaktních čoček ICL," vzpomíná pacient. Implantace čoček ICL se provádí ambulantně a na operačním sále stráví pacient asi 15 minut.

"Čočka ICL se vkládá do oka před přirozenou oční čočku pacienta a dokáže korigovat jakkoli vysokou oční vadu i astigmatismus. Je tedy vhodným řešením pro pacienty s vysokými dioptriemi, kteří nemohou podstoupit laserový zákrok," vysvětluje oční mikrochirurg MUDr. Lubomír Továrek

Zdeněk podstoupil implantaci čoček ICL koncem září 2015. "Operace proběhla bez problémů. Pan doktor Továrek je moc sympatický a během zákroku mi říkal, co právě dělá," vzpomíná Zdeněk.

O tom, že výsledek operace je výborný, svědčí i Zdeňkův úspěch u přijímacích testů Českých drah. "Asi dva měsíce po zákroku jsem podstoupil velmi podrobné zdravotní i psychologické testy. Jejich součástí byla mimo jiné i simulace oslnění protijedoucím vozidlem, během které jsem musel správně reagovat na různé podněty. Všechno jsem zvládl a k Českým drahám mě přijali," usmívá ze Zdeněk a dodává: "Za měsíc nastupuji. Nejprve mě čeká asi devítiměsíční kurz a do roka ze mě bude strojvedoucí. Sám tomu ještě nemůžu uvěřit!"