Chci se objednat

Pacient Aleš po implantaci čočky ICL: "Můj život se zlepšil ve všech směrech!"

14.12.2015
Pacient Aleš po implantaci čočky ICL:

"Po operaci se můj život zlepšil ve všech směrech. Nejen po vizuální stránce, ale také třeba při sportu. Už se nemusím bát, že si rozbiju brýle," usmívá se student Aleš po implantaci fakické čočky ICL.

Aleš nosil brýle už odmalička. "Dioptrie mi přibývaly do 18 let, pak se moje vada ustálila asi na 5 dioptriích do dálky a k tomu jsem měl ještě astigmatismus. Chtěl jsem jít na laserovou operaci a dioptrií se zbavit. Moje oční lékařka v Ostravě mi doporučila nějakou ostravskou kliniku, ale neměli moc dobré reference. Proto jsem se rozhodl pro NeoVizi. A byla to dobrá volba!" vysvětluje pacient.

Během podrobného předoperačního vyšetření se navíc potvrdilo, že má Aleš kromě vysokých dioptrií a astigmatismu také nystagmus - tedy neustálý kmitavý pohyb očních bulbů. "Lékaři v NeoVizi mi sdělili, že kvůli nystagmu nemohu podstoupit laserovou operaci. Ale hned začali hledat jiné řešení a doporučili mi implantaci nitroočních kontaktních čoček ICL," vzpomíná Aleš.   

"Před operací prvního oka jsem se docela bál. Když mě sestřičky připravovaly na zákrok, bylo mi hodně těžko. Pak jsem ale přišel na operační sál, kde mi pan doktor Továrek vysvětlil průběh operace a také trochu zavtipkoval, aby odlehčil situaci. A najednou ze mě všechny obavy spadly," popisuje své pocity Aleš. 

"Po zákroku jsem asi dvě hodiny spal. Poté jsem šel na pooperační kontrolu. Na operované oko jsem viděl trochu zamlženě, ale necítil jsem vůbec žádnou bolest. Když jsem se druhý den ráno probudil, vidění už bylo úplně jasné. Věděl jsem, že se operace podařila," usmívá se pacient a dodává: "Na operaci druhého oka už jsem se vyloženě těšil."

Dnes přišel Aleš do NeoVize společně se svým otcem. "Táta má dioptrie do dálky, na čtení i na počítač a chce se jich zbavit stejně jako já," vysvětluje nadšeně Aleš. 

Přejeme oběma hodně krásných zážitků s novým zrakem :-)
tým NeoVize