Chci se objednat

Pacientka Katka po laserové operaci: Cítím se skvěle, je to opravdu super :)

18.11.2015
Pacientka Katka po laserové operaci: Cítím se skvěle, je to opravdu super :)

Slečna Kateřina přemýšlela o laserové operaci již delší dobu. Brýle ji omezovaly a kontaktní čočky nosit nemohla. Tři dny po operaci metodou NeoLASIK HD® říká: "Cítím se skvěle, je to opravdu super!" 

Mezi Katčiny koníčky patří focení: "Fotit s brýlemi na nose ale zrovna moc dobře nejde. Zkoušela jsem kontaktní čočky, ale měla jsem z nich hrozně suché oči. Nepomohly mi ani kapky. Takže jsem musela nosit brýle. Ale bolela mě z nich hlava, a proto jsem v brýlích musela mít nižší dioptrie, než mi ve skutečnosti naměřili. Takže jsem neviděla moc dobře ani s brýlemi," popisuje své trápení Katka. 

Prvním krokem ke svobodě bez brýlí bylo podrobné předoperační vyšetření. V NeoVizi je součástí předoperačního vyšetření vždy i takzvané rozkapání očí (vyšetření v cykloplegii), díky kterému mohou lékaři změřit skutečnou dioptrickou vadu pacienta a také odhalit případné skryté oční vady, které by mohly mít negativní vliv na výsledek operace.  

O pár dní později přišla Katka na operaci. Sestřičky jí nejprve kapkami znecitlivěly oči, poté jí oční chirurg, MUDr. Lucie Valešová, vysvětlila průběh operace. Na operačním sále si Katka pohodlně lehla na lehátko. Jejím úkolem bylo sledovat světlo nad sebou. Vše ostatní obstaral zkušený operační tým NeoVize. 

Laserová operace v NeoVizi Laserová operace v NeoVizi
Každý pacient dostane pro uklidnění do rukou plyšového zajíce. 

Laserová operace v NeoVizi 
Femtosekundový laser provede šetrné naříznutí oční rohovky a separuje rohovkový flap.

Laserová operace v NeoViziExcimerový laser následně odpaří přebytečnou rohovkovou tkáň, která způsobuje neostré vidění.

Laserová operace v NeoVizi 
Celá operace trvá přibližně 20 minut.  

 

Blahopřejeme Katce k novému zraku!
Tým NeoVize