a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Preventivní vyšetření zraku v NeoVizi ZDARMA

04.01.2016
Preventivní vyšetření zraku v NeoVizi ZDARMA

Nebyli jste už dlouho u očního?
Přijďte k nám na preventivní vyšetření zraku ZDARMA!

V rámci preventivního vyšetření v NeoVizi Vám změříme dioptrie do dálky i na čtení a nitrooční tlak. Naměřené výsledky Vám vysvětlíme a doporučíme Vám nejvhodnější korekci případné oční vady.*

Každý z nás by měl chodit na preventivní prohlídky k očnímu lékaři alespoň jednou za dva roky. A v případě pocitu zhoršeného vidění i častěji. Správná korekce dioptrických vad je totiž důležitá nejen pro Vaše pohodlí, ale také pro Vaši bezpečnost - například za volantem.

Na světě žije přibližně 7 miliard lidí a z nich až 4,2 miliard osob trpí nějakou oční vadou. Nejčastěji jde o krátkozrakost, která trápí v průměru téměř každého třetího člověka. Ale pouze 1,7 miliardy lidí používá správnou zrakovou korekci (třeba brýle nebo kontaktní čočky). 

„Zhoršující se kvalitu zraku světové populace nelze brát na lehkou váhu. Jen zlomek lidí používá adekvátní korekci dioptrických vad a z toho plynou velká rizika, obzvláště u krátkozrakosti. Špatné vidění může způsobovat bolesti hlavy či únavu a rovněž může snižovat schopnost soustředění. Například při řízení automobilu mohou být všechny tyto faktory velmi nebezpečné,“ upozorňuje doc. MUDr. Šárka Skorkovská, primářka brněnské Oční kliniky NeoVize.

Preventivní měření nitroočního tlaku je zase důležité pro včasné zachycení případného zeleného zákalu. Toto onemocnění je často označováno jako tichý zloděj zraku, protože pacienti často vůbec nezaznamenají, že zeleným zákalem trpí. Přitom může zelený zákal vést až k úplné ztrátě zraku. Jedním z projevů zeleného zákalu (glaukomu) je právě vysoký nitrooční tlak. 

Na preventivní vyšetření zraku v NeoVizi se do konce ledna 2016 můžete objednat na čísle 775 858 700 nebo na adrese info@neovize.cz.

Nepodceňujte prevenci!

 

*Toto vyšetření nenahrazuje vstupní předoperační vyšetření ani pooperační kontrolu.