Chci se objednat

Výherkyně fotosoutěže podstoupí laserovou operaci

29.10.2015
Výherkyně fotosoutěže podstoupí laserovou operaci

Kateřina vyhrála naši fotosoutěž VYFOŤ BREJLOUNA. Výhru si mohla vybrat: Playstation 4 nebo 50% slevu na laserovou operaci. Bez váhání zvolila operaci. 

Dnes přišla Kateřina Hromádková do NeoVize na vstupní vyšetření před laserovou operací. "O operaci jsem uvažovala už dlouho. Bohužel se mi ale oči ještě pořád trochu zhoršují a měla jsem strach, že když podstoupím laserovou operaci, za rok budu mít dioptrie zase zpátky. V NeoVizi ale dávají k laserové operaci doživotní záruku a to mě přesvědčilo," vysvětluje pacientka.

"Progrese krátkozrakosti je u každého pacienta individuální. Obecně lze říct, že nárůst počtu mínusových dioptrií se zastavuje mezi 20.-25. rokem věku, a to zejména u malé a střední krátkozrakosti. Refrakční operaci pacientům doporučujeme v případě, že u jejich očí nedochází ke změně krátkozrakosti o více než 1 dioptrii během posledního roku. Menší progrese krátkozrakosti není v současné době překážkou laserových refrakčních operací. Pokud by došlo po laserové operaci k nárůstu dioptrií a nutnosti znovu používat brýle, je možné provést doplňující laserovou operaci - na našich klinikách zdarma, v rámci poskytované doživotní záruky. Tyto doplňující laserové operace jsou v současné době bezpečným výkonem, který dává pacientům jistotu, že po operaci jejich refrakční vady budou dlouhodobě bez nutnosti nošení brýlí či kontaktních čoček," vysvětluje laserový chirurg MUDr. Jana Mikšovská.  

Brýle Kateřině zavazejí nejen při vaření. "Baví mě focení. A to s brýlemi zrovna moc dobře nejde. Zkoušela jsem proto kontaktní čočky, ale měla jsem pak hrozně suché oči. Ani kapky mi nepomohly. Takže se trápím s brýlemi. Bolí mě z nich hlava a musím v nich mít nižší dioptrie, než ve skutečnosti mám," popisuje své trápení s brýlemi. Laserová operace je tedy pro Kateřinu ideálním řešením.

"S fotosoutěží je to docela vtipný příběh," usmívá se Kateřina během vyšetření. "Na soutěž mě upozornila kamarádka, která také vymyslela soutěžní fotku s pečením brambor. Vždycky se mi totiž směje, když se mi při vaření zamlží brýle," prozrazuje výherkyně soutěže. A dodává: "Další kamarádka mi zase pomohla sbírat Like. Soutěžní foto sdílela všude možně a lidi mi dávali hlasy. Až mě zaskočilo, jak byli všichni hodní a podpořili mě." 

 

Vítězné foto
"Prý: Běž zkontrolovat brambory v troubě. Ale já je nevidím!"

 
Blahopřejeme!

fotofotofoto