JSME BEZPEČNÉ PRACOVIŠTĚ. Operujeme, vyšetřujeme. Jsme tu pro vás

Chci se objednat

První implantace PanOptix v NeoVizi

23.10.2015
První implantace PanOptix v NeoVizi

Paní inženýrka Kytlicová je prvním pacientem NeoVize, kterému byla implantována nová trifokální nitrooční čočka PanOptix. Díky svému unikátnímu designu tato čočka zlepšuje pacientům vidění na všechny vzdálenosti: na čtení, na střední vzdálenost (na počítač) i do dálky.

"Pacienti s implantovanou čočkou PanOptix uvidí na čtení, luštění křížovek, na počítač i na práci na zahradě nebo třeba při sportu či řízení auta. Nebudou tak muset střídat různé dioptrické brýle na různé činnosti,“ popisuje výhody nové trifokální čočky primářka Oční kliniky NeoVize, docentka MUDr. Šárka Skorkovská.

Paní Kytlicová nosila brýle už od dětství. S přibývajícími dioptriemi jí ale obroučky čím dál více překážely. "Nosím brýle do dálky a dříve jsem s nimi zvládla i číst. Postupně se mi ale začalo zhoršovat vidění na čtení a hrozilo, že si budu muset pořídit další brýle a střídat je, což jsem nechtěla," popisuje pacientka a dodává: "Brzy jsem ale kromě špatného vidění na čtení přestala vidět i na počítač. Tak jsem rozhodla, že se brýlí zbavím úplně."

Do NeoVize přišla paní inženýrka s tím, že už nechce nosit žádné brýle. MUDr. Lucie Valešová jí po podrobném předoperačním vyšetření doporučila zákrok PRELEX s implantací nové trifokální čočky PanOptix, která pacientce umožní vidět na všechny vzdálenosti bez brýlí.   

"Toto řešení se mi hned zalíbilo. Brýle mi totiž opravdu překážely. Mám menší hospodářství a při práci mi brýle často klouzaly po nose. Dřív jsem také hodně jezdila na koni, ale se zhoršujícím se viděním jsem byla nejistá a jezdit jsem přestala. Na koni je potřeba vidět nejen do dálky, ale i na blízko - na koně, co dělá, jak se pohybuje. Koně prostě potřebujete mít přečteného, ale když nemáte oči, tak to nejde. Ze všeho nejvíc se těším, až zase začnu jezdit!" prozrazuje pacientka.

S implantací čočky PanOptix proto hned souhlasila. "I když jsem musela trochu šetřit, neváhala jsem. Jakmile mi paní doktorka řekla, že je to řešení, které mi umožní úplně zahodit brýle, nechtěla jsem nic jiného," vysvětluje paní Kytlicová.

Včera podstoupila paní inženýrka operaci prvního, pravého, oka. Na dnešní kontrole se usmívala: "Hned ráno se mi náplast, kterou jsem měla přes operované oko, sama sloupla. To oko už prostě chtělo vidět. A je to skvělý pocit. Těším se, až budu po operaci druhého oka úplně bez brýlí." 

fotofotofoto