JSME BEZPEČNÉ PRACOVIŠTĚ. Operujeme, vyšetřujeme. Jsme tu pro vás

Chci se objednat

Novinka: Trifokální nitrooční čočka PanOptix v nabídce NeoVize

25.09.2015
Novinka: Trifokální nitrooční čočka PanOptix v nabídce NeoVize

NeoVize přináší další světovou novinku:

Nová trifokální nitrooční čočka PanOptix nabízí dokonalé vidění na blízko, střední vzdálenost i do dálky!

Náš oční chirurg MUDr. Lubomír Továrek ve středu 9.září 2015 poprvé implantoval světovou novinku - trifokální nitrooční čočku PanOptix. Tato čočka přináší pacientům, kteří často pracují na počítači, ostré vidění nejen na čtení a do dálky, ale nově také na střední vzdálenost – tedy třeba na obrazovku počítače.  

„Spousta pacientů už dnes nevnímá jako cíl operace pouze odstranění šedého zákalu. Čím dál více pacientů se chce během jednoho nitroočního zákroku rovnou zbavit i dioptrií či astigmatismu, aby neztráceli čas střídáním různých dioptrických brýlí. Velké množství našich pacientů žije i ve vyšším věku velmi aktivním životem: čtou, luští křížovky, pracují na počítači, věnují se práci na zahradě, procházkám nebo nějakému sportu. Po operaci proto chtějí fungovat bez brýlí,“ vysvětluje MUDr. Lucie Valešová rostoucí nároky pacientů na ostrý zrak.

Pomocí implantace multifokálních nitroočních čoček při zákroku PRELEX nebo při operaci šedého zákalu mohli odborníci NeoVize doposud pacientům nabídnout nezávislost na brýlích na čtení a do dálky. Nové trifokální čočky PanOptix jsou proto vítanou novinkou, která pacientům pomůže zlepšit vidění také na střední, takzvanou pracovní, vzdálenost.

Kongres Evropské společnosti kataraktových a refrakčních chirurgů (ESCRS), který se konal v září 2015 v Barceloně, potvrdil, že trifokální nitrooční čočky přinášejí pacientům doposud nepoznané benefity a pohodlí. Jsou ideální volbou pro:

  • pacienty po čtyřicítce, kteří se chtějí zbavit brýlí na čtení, na počítač i do dálky metodou PRELEX,
  • pacienty s šedým zákalem, kteří chtějí po operaci vidět bez brýlí na blízko, střední vzdálenost i do dálky.

 

Vidění bez kompromisů

Trifokální čočky PanOptix nabízejí speciální komfort pacientům s náročnými požadavky na ostré vidění na střední vzdálenost. Jsou ideální volbou pro každého, kdo často pracuje na počítači a potřebuje perfektní vidění nejen do dálky a na čtení.

foto