a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Pavla po implantaci čoček ICL:

07.05.2015
Pavla po implantaci čoček ICL:

"Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodla pro operaci, bylo narození dcery. Když jsem se na ni v porodnici chtěla podívat, šmátrala jsem po brýlích a to mě zdržovalo od pohledu na miminko," vysvětluje své rozhodnutí Pavla Velecká. "Rozhodně to stálo za to, žiju úplně nový život!" usmívá se pacientka.  

Pavla začala nosit brýle asi ve 12 letech. "Nejprve jsem brýle potřebovala jen na tabuli ve škole. Pak jsem ale přestala rozeznávat lidi, které jsem potkávala na chodbách nebo na ulici. Moje mamka byla ředitelkou školy, do které jsem chodila, a kolegyně učitelky si jí začaly stěžovat, že je nezdravím. Tak jsem dostala brýle nastálo," vzpomíná Pavla.

Brýle jí ale překážely. "Závodně jsem tancovala a také jsem hodně lyžovala, takže jsem přešla na kontaktní čočky. Před dvaceti lety byl ale problém najít vhodné čočky. Zpočátku se mi stávalo, že mi třeba při lyžování čočka vypadla a já jsem vůbec nic neviděla. Nakonec jsem ale vyhovující čočky našla a pak jsem je nosila skoro pořád, brýle jsem si nasadila jen občas doma," přiznává pacientka.

Pohled na operační sál NeoVize"Když se mi narodila dcera, musela jsem těch několik dní v porodnici nosit brýle. Bylo to hrozné. Tou dobou už jsem měla opravdu vysoké dioptrie a bez brýlí jsem byla jako slepá. Když jsem se chtěla podívat na dceru, nejprve jsem musela nahmatat brýle, teprve pak jsem malou viděla," popisuje své trápení s brýlemi Pavla. "V tu chvíli jsem začala přemýšlet o operaci. A protože se znám s vrchní sestrou NeoVize, Ivou Dratnalovou, která sama operaci v NeoVizi podstoupila, zjistila jsem si od ní všechny informace a objednala jsem se na předoperační vyšetření," vzpomíná na své rozhodnutí.

 

Vyšetření u MUDr. MatějkovéKvůli vysokým dioptriím a tenké rohovce nebyla pro Pavlu vhodná laserová operace. Proto jí MUDr. Renata Matějková doporučila implantaci nitroočních kontaktních čoček ICL. Jedná se o umělé čočky, které oční chirurg vloží před přirozenou čočku pacienta. Tímto zákrokem je možné korigovat vysoké dioptrie do dálky i astigmatismus. Při operaci je oko znecitlivěno kapkami a zákrok trvá asi 10 minut. Druhé oko se operuje v odstupu 3 až 7 dnů. 

Dlouhodobé intenzivní nošení kontaktních čoček Pavle lehce poškodilo povrch rohovky. "Před operací jsem musela asi měsíc nosit brýle, aby si moje oči odpočaly a rohovka se vrátila do původního stavu. Ten měsíc byl pro mě hrozný. Měla jsem omezené zorné pole a špatné periferní vidění. Rozhodně bych brýle nechtěla nosit pořád," popisuje své pocity pacientka Pavla.

Brýle už nebude Pavla potřebovat"Hned po operaci jsem s velkou radostí vyhodila do koše kontaktní čočky, pouzdro i roztok. Brýle jsem odložila k dalším nepotřebným obroučkám na recepci NeoVize," směje se Pavla.

"Pár hodin po zákroku mě trochu bolela hlava a několik následujících dní jsem měla pocit suchých očí, ale v NeoVizi mě vybavili léky a kapkami a brzy se vše spravilo. Nyní zažívám obrovské osvobození, je to nádherný pocit. I přes drobné nepohodlí po operaci to určitě stálo za to! Vidím detaily, které jsem dřív neviděla," usmívá se pacientka.

 

fotofotofotofoto