Chci se objednat

Maminka naší optometristky po implantaci multifokální čočky

27.04.2015
Maminka naší optometristky po implantaci multifokální čočky

Paní Smrčkovou už delší dobu trápily brýle na čtení.
"V práci jsem neviděla na dokumenty, v obchodě jsem nemohla přečíst etikety na zboží," popisuje paní Eva.

"Do dálky jsem měla jen malé dioptrie, na blízko už jsem potřebovala brýle. Když se mi zrak zase o něco zhoršil, jako vždy jsem se objednala do NeoVize, kde pracuje moje dcera Eva Smrčková jako optometristka. Myslela jsem si, že mi prostě předepíše silnější brýle a já zase uvidím," plánovala původně paní Smrčková. O to víc byla překvapená, když jí dcera diagnostikovala šedý zákal a doporučila jí operaci: "Myslela jsem, že si jdu jen pro brýle a najednou operace."

MUDr. Natália Beszédešová doporučila paní Smrčkové implantaci nitrooční čočky AcrySof ReSTOR. Tím se paní Smrčková zbavila nejen šedého zákalu, ale také dioptrií, které ji trápily.

"Ze zákroku jsem měla strach. Přeci jen jsem nevěděla, co mě čeká. Ale vše proběhlo neuvěřitelně rychle a hlavně jsem opravdu nic necítila. Po operaci jsem neměla vůbec žádný otok ani modřiny. Na operaci druhého oka už jsem šla úplně bez starosti," popisuje svoji zkušenost paní Eva. 

"Až nyní, když jsem se zbavila brýlí, vidím, jak mě omezovaly - v práci, při vaření, i když jsem relaxovala. Teď vidím do dálky, vidím na blízko - je to prostě super," usmívá se paní Eva. 

Pooperační kontrola v NeoVizi
Paní Smrčková na kontrole u své dcery, optometristky Mgr. Evy Smrčkové.