Chci se objednat

Prezentace systému Verion rumunským odborníkům

24.03.2015
Prezentace systému Verion rumunským odborníkům

Centrum léčby astigmatismu v brněnské NeoVizi navštívili odborníci z Rumunska. Cílem návštěvy bylo načerpat co nejvíce zkušeností s obrazem řízeným navigačním systémem Verion, který v NeoVizi používáme při implantaci torických a multifokálních nitroočních čoček.

Rumunští kolegové byli na naší klinice po celý čtvrtek 19.března 2015. Společně se staniční sestrou ambulancí Bc. Petrou Kremláčkovou absolvovali nejprve prohlídku celé kliniky, následně se soustředili na využití systému Verion.

"Každého pacienta, kterého vyšetřujeme před nitrooční operací, vyšetřujeme také pomocí navigačního systému Verion. Je to proto, že v případě následné implantace torické nitrooční čočky, která řeší astigmatismus, jsme díky Verionu schopni tuto čočku naimplantovat s velmi vysokou přesností. Pro chirurga i pro pacienta to má několik výhod: pro pacienta tu, že čočka je naimplantována zcela přesně a vidění po operaci je vynikající, pro chirurga tu, že operace je přesnější, rychlejší a daleko pohodlnější," popisuje přínos Verionu MUDr. Věra Kalandrová, primářka Oční kliniky NeoVize.  

Nejprve se naši rumunští hosté účastnili měření na referenční jednotce Verionu. S optometristou Mgr. Ondřejem Vlasákem se bavili o průběhu měření, s lékaři pak konzultovali výpočet ideální korekce dioptrické vady a postup při indikaci torické nitrooční čočky.

Následně se pak na operačním sále podívali na samotnou implantaci torické nitrooční čočky pomocí navigačního systému Verion.

Věříme, že zkušenosti našich odborníků přispějí k úspěšnému využívání navigačního systému Verion v Rumunsku.

fotofotofotofoto