Chci se objednat

Vedoucí lékárny po operaci v NeoVizi: "Jsem jako v jiném světě!"

18.03.2015
Vedoucí lékárny po operaci v NeoVizi:

"Jsem jako v jiném světě," usmívala se magistra Mazlová, když dnes přišla na kontrolu po operaci druhého oka. "Vidím daleko líp než před operací s brýlemi," dodává.

Miroslavu Mazlovou trápily vysoké dioptrie a astigmatismus. "Brýlová skla jsem měla tlustá a těžká. A i když jsem měla brýle nasazené, často jsem měla problém poznat lidi na ulici," vzpomíná na své trápení s brýlemi.

"Oční vadu mi zjistili už v první třídě základní školy. Prodělala jsem tehdy nějakou těžkou chřipku a od té doby se mi oči zhoršovaly. Nikdo v naší rodině problémy se zrakem nemá, jen já mám tuto získanou vadu. Zpočátku jsem brýle nosila jen příležitostně, v dospělosti už jsem je měla na nose pořád. Dokonce mi někdo řekl, že se musím smířit s tím, že v důchodu už budu úplně slepá," popisuje pacientka.   

Když jí oční lékařka diagnostikovala počínající šedý zákal, rozhodla se pro operaci: "Paní doktorka mi vysvětlila, že šedý zákal je lepší operovat hned ze začátku a nečekat až se více rozvine. Prý je v počátečním stádiu operace snazší." A protože paní magistra Mazlová pracuje v lékárně na poliklinice Viniční, měla to do NeoVize opravdu kousek.

"Operace proběhla perfektně, vůbec nic mě nebolelo. Druhý den ráno jsem otevřela zoperované oko a byla jsem jako v Jiříkově vidění. Samou radostí z nového zraku jsem tak vykřikla, až se manžel přiběhl podívat, co se mi stalo," směje se paní magistra a dodává: "Hned jsem zahodila brýle, už je nepotřebuji!" 

Po operaci v NeoVizi
Magistra Mazlová po operaci s prim. MUDr. Věrou Kalandrovou.