Chci se objednat

Dcera naší zdravotní sestřičky podstoupila laserovou operaci

17.02.2015
Dcera naší zdravotní sestřičky podstoupila laserovou operaci

Zdravotní sestřička Věrka: "Každý den v NeoVizi potkávám nadšené pacienty po laserové operaci a vidím jejich skvělé výsledky. Proto jsem laserový zákrok doporučila i své dceři Kláře."  

Klára nesnáší brýle. Když jí ve 4. třídě oční lékař brýle předepsal, nechtěla je vůbec nosit. "Snažila jsem se brýle skrývat. Měla jsem pocit, že v nich vypadám mnohem starší. Už asi v šesté třídě jsem rodiče přesvědčila, aby mi koupili kontaktní čočky," popisuje své trápení Klára.

Kontaktní čočky pak nosila velmi intenzivně asi 10 let. "Brýle jsem zahodila a nosila jsem pořád jen čočky. Často jsem v kontaktních čočkách i spala," přiznává Klára. Když zhruba před rokem přišla do NeoVize na kontrolu, měla od čoček mírně poškozený povrch rohovky. "To mě malinko vyděsilo a začala jsem být víc opatrná. Omezila jsem dobu nošení a už nikdy jsem si čočky nenechala v očích přes noc," vysvětluje pacientka.

Po roce už měla Klára rohovky v pořádku a mohla jít na laserovou operaci. "Týden před zákrokem jsem musela nosit brýle, žádné čočky. Byla to hrůza. Měla jsem docela tlustá skla, takže jsem si dávala přes obličej vlasy, aby to nebylo vidět," vzpomíná Klára.  

Laserová operace splnila Kláře její sen: zbavila se brýlí. "Operace proběhla úplně v pohodě. V NeoVizi znám všechny sestřičky, takže jsem se cítila dobře. Paní doktorka Vodičková mi na sále přesně vysvětlila, co se bude dít. Pořád jsem si myslela, že zákrok bude bolet, ale necítila jsem vůbec nic. Jen mě chvíli pálily oči. Doma jsem se prospala a večer už jsem sledovala televizi," popisuje svůj operační den Klára.   

"Když jsem se probudila druhý den ráno, byla to PARÁDA! Prostě jsem viděla! Už nikdy nemusím myslet na kontaktní čočky: abych si s sebou všude brala roztok, abych si je včas vyndala z očí.... Klidně se můžu učit do noci a nic mě netrápí," jmenuje Klára výhody nového zraku. "Když se v noci vzbudím a jdu se napít, nemusím už hledat brýle," dodává.

"Operace mi také rozhodně zvedla sebevědomí - i když o mé oční vadě lidé často ani nevěděli, já jsem ji vnímala. Teď jsou moje oči perfektní!" říká pacientka.

"O tom, že půjdu na operaci do NeoVize, jsem měla jasno. Mamka pracuje v NeoVizi jako zdravotní sestřička. Každý den se tam setkává se spokojenými pacienty po laseru. Proto mě poslala na operaci právě sem," vysvětluje Klára. 

"Součástí mé práce v NeoVizi je i příprava pacientů na laserovou operaci. Trávím s nimi čas před i po zákroku. Vnímám, jak jdou na sál s lehkými obavami, ale ze sálu odcházejí s úsměvem," popisuje svoji práci Věrka Krejzlíková

Klára na kontrole v NeoVizi
 Klára na pooperační kontrole v NeoVizi. Nový zrak jí měří máma, sestřička Věrka Krejzlíková.