Chci se objednat

Pan Stanislav po operaci šedého zákalu: "Už jsem ani nevěděl, že existují takové barvy!"

22.12.2014
Pan Stanislav po operaci šedého zákalu:

Pan Stanislav Borovec pracuje jako řidič záchranky. Ostrý zrak je pro něj tedy při řízení sanitního vozu nezbytný. Když se jeho zrak začal zhoršovat, nechal si oči vyšetřit v NeoVizi. Diagnóza byla jasná: šedý zákal. 

Po operaci obou očí říká: "Když jsem se po zákroku poprvé rozhlédl, říkal jsem si: je vůbec možné, že existují takové barvy?"

Do NeoVize přišel pan Stanislav s přítelkyní, která zde podstoupila operaci šedého zákalu. "Seděli jsme v čekárně a já jsem si říkal, že vlastně také nějak špatně vidím. Šel jsem tedy na recepci, že se objednám na vyšetření, a optometrista Ondřej Vlasák mě hned vzal," vzpomíná na svoji první návštěvu naší kliniky pan Stanislav.

"Diagnóza mě trochu překvapila. Šedý zákal a ještě k tomu atypicky plochá rohovka..." popisuje pan Borovec. "Nosil jsem multifokální brýle a když jsem přes ně špatně viděl, nechal jsem si udělat nové. Pořád jsem ale neviděl dobře. Tak jsem si prostě myslel, že mi je nějak špatně udělali. Teď vím, že to byl zákal," dodává pan Stanislav. 

"U pana Borovce jsme kromě šedého zákalu objevili atypické zakřivení předního segmentu oka, tedy rohovky. Nicméně jsme zvolili správnou nitrooční torickou čočku, která tuto vadu kompenzuje, a dosáhli jsme skvělého výsledku," vysvětluje Mgr. Ondřej Vlasák.

"Operace jsem se bál. Přítelkyně mi sice říkala, že zákrok nebolí, ale nevěřil jsem tomu. Přeci jen je to zásah do oka... Moji čočku musí odsát a místo ní dát umělou," popisuje své obavy pan Borovec. "Bál jsem se ale zbytečně. Asi za 15 minut bylo vše hotové. Nic mě nebolelo, jen mi bylo nepříjemné světlo, do kterého jsem se během operace měl dívat. Nic jsem ale necítil. V porovnání s tím, co občas vidím v záchrance, bylo všechno krásně čisté a bezbolestné," uznává pacient.   

"Na státní svátek 28.října se na Hradě udělovaly metály. Já jsem v ten den byl na operaci s druhým okem. Moje nová čočka je mnohem lepší, než jakékoli vyznamenání," usmívá se pan Stanislav. A dodává: "Největší radost mám z toho, že zase můžu řídit bez brýlí!" 

 

fotofoto