Chci se objednat

Paní Lenka se po více než 20 letech zbavila kombinované oční vady

09.12.2014
Paní Lenka se po více než 20 letech zbavila kombinované oční vady

"Měla jsem spoustu kombinovaných očních vad. Moje lékařka mi řekla, že se s tím nedá nic dělat... Naštěstí jsem to nevzdala a na jaře letošního roku jsem se objednala do NeoVize. Paní doktorka se mnou měla hodně práce, ale nakonec se vše podařilo. Dnes mám tři týdny po implantaci torických nitroočních čoček a vidím naprosto skvěle," popisuje naše pacientka Lenka Hanyková.

Paní Lenka nosila brýle již od pěti let. Dioptrie do dálky jí přibývaly nerovnoměrně na jednom oku, až měla rozdíl mezi pravým a levým okem šest dioptrií. "Na pravém oku jsem měla jednu dioptrii, ale na levém sedm. Zhruba v pětadvaceti letech jsem proto podstoupila laserovou operaci levého oka. Moc mi to nepomohlo a zrak se mi dále zhoršoval," vzpomíná paní Lenka.

"Měla jsem také vysoký astigmatismus a navíc jsem ještě šilhala. Nemohla jsem proto vůbec řídit auto nebo třeba jezdit na kole," popisuje pacientka.

"Své problémy se zrakem jsem chtěla řešit, ale moje oční lékařka mi řekla, že s takovou vadou se nedá nic dělat a že se s tím musím smířit. Přesto jsem loni v září šla na oční kliniku ve Zlíně a doufala jsem, že mi pomůžou... Ale odmítli mě s tím, že moji vadu nelze operovat," vysvětluje paní Hanyková.

"Naštěstí jsem to nevzdala a letos na jaře jsem se objednala do NeoVize. Dcera tam podstoupila úspěšnou laserovou operaci, tak jsem doufala, že budou mít řešení i pro mne. MUDr. Kristina Vodičková se mnou měla hodně práce, ale nakonec vymyslela skvělé řešení. Podstoupila jsem výměnu nitroočních čoček (RLE). A protože mi do očí implantovali torické čočky, vyřešil se tím i astigmatismus. Navíc jsem díky korekci dioptrické vady přestala i šilhat," usmívá se dnes po kontrole paní Lenka.     

"Jsem ráda, že jsem se nedala jen tak odbýt," dodává pacientka.

 

Hodnocení NeoVize na facebooku