Chci se objednat

Po více než 30 letech se paní Kloučková v NeoVizi zbavila šilhání

13.11.2014
Po více než 30 letech se paní Kloučková v NeoVizi zbavila šilhání

"Paní doktorka Vodičková byla první, kdo mi řekl, že to půjde," říká paní Hana po úspěšné operaci šilhání v NeoVizi.    

Paní Kloučkovou trápilo šilhání již od dětství. "Od tří let jsem nosila okluzor," vysvětluje paní Hana. "Do osmnácti let se mi hodně měnily dioptrie, takže jsem často střídala brýle. Přes dioptrická skla naštěstí moje šilhání nebylo vidět. Jenomže v dospělosti jsem brýle odložila a šilhání bylo zpět," popisuje pacientka.

"Blízcí o mé vadě věděli a šilhání si nevšímali. Ostatní se na mne ale často dívali a někdy se i ptali, co mám s očima. Bylo mi to nepříjemné a raději jsem se lidem vůbec nedívala do očí," dodává paní Hana. 

Proto se rozhodla svoji oční vadu řešit. "Byla jsem u dvou specialistů a oba mi operaci nedoporučili. Údajně bych po zákroku mohla vidět dvojitě," vzpomíná paní Hana.

"Už jsem to vzdala. Před rokem jsem ale slyšela o paní doktorce Vodičkové a to mi dodalo zase trochu naděje. Také mi hodně pomohl můj přítel - dodával mi odvahu, abych šla na vyšetření a pak i na operaci," říká paní Kloučková.

Paní Kloučková v NeoVizi podstoupila operaci šilhání (strabismu) metodou nastavitelných stehů.  "Operaci šilhání provádíme ambulantně v celkové anestezii," vysvětluje MUDr. Kristina Vodičková, Ph.D., specialistka na šilhání v NeoVizi. "Během zákroku upravuji délku okohybných svalů nebo místa jejich uchycení na povrchu oční koule. Po skončení operace pak ještě doladím postavení očí jemným dotažením stehů," popisuje lékařka. 

"Zákroku jsem se bála, hlavně jsem měla obavy, že neudržím oči v klidu. Paní doktorka ale měla velkou trpělivost. A i když byl zákrok trochu nepříjemný, stálo to za to. Už se dívám lidem přímo do očí. Operace mi rozhodně zvedla sebevědomí," usmívá se paní Kloučková a dodává: "Mrzí mne jedině to, že jsem na zákrok do NeoVize nešla už mnohem dřív."