Chci se objednat

Interní seminář Hyclinky: Náš profesionální česko–slovenský tým

09.02.2015
Interní seminář Hyclinky: Náš profesionální česko–slovenský tým

Třicet lékařů a optomeristů ze všech našich klinik v ČR a SR se v pátek 6.února 2015 sešlo v Brně na interním semináři Hyclinky.

Na setkání pojmenovaném po spoluzakladateli sítě našich klinik, MUDr. Josefu Hyclovi, CSc., proběhla cenná výměna zkušeností s nejnovějšími světovými operačními postupy, které na klinikách zavádíme a využíváme. Sdílení poznatků je pro tým našich lékařů a optometristů velmi důležité - přispívá ke zlepšování výsledků a pomáhá nám zvyšovat úroveň poskytovaných služeb.

Po celý den diskutovali odborníci z klinik NeoVize Brno, DuoVize Praha, NeoVízia Bratislava, NeoVize Český Těšín, Oční centrum Praha a Dětské oční centrum Kukátko o nejnovějších operačních metodách a postupech. Zazněly přednášky o metodách Raindrop (rohovkový implantát ve tvaru dešťové kapky, který odstraňuje dioptrie na čtení) a NeoSMILE 3D®  (nejmodernejší metoda odstraňování krátkozrakosti, při které používáme pouze femtosekundový laser).

 

Novinky v oční chirurgii: dešťová kapka a Verion

Velkou diskusi vzbudily přednášky na téma inovací v nitroočních zákrocích. Lékaři přednášeli a diskutovali o přínosech použití navigačního systému Verion, který významným způsobem zvyšuje přesnost při implantaci nitroočních čoček. V prvním kroku Verion zobrazí a změří oční vadu, následně pak vypočítá ideální korekci dioptrické vady i astigmatismu pomocí nitrooční čočky. Na operačním sále Verion projektuje přímo na oko pacienta navigační línie, podle kterých chirurg umístí implantovanou čočku do oka s naprostou přesností.

V části věnované onemocnění keratokonus si odborníci z Brna, Prahy a Bratislavy vyměnili zkušenosti s implantací rohovkových prstenců - keraringů a tvrdé sklerální čočky Esclera. Tvrdá čočka dokonale přilne k rohovce a zároveň ji nechává prostor pro "dýchání." Výrazně tak zlepšuje kvalitu vidění u pacientů s degenerativním vyklenutím rohovky.

Lékaři a optometristé sítě klinik NeoVize