Chci se objednat

Metoda Raindrop nově v Brně

23.10.2014
Metoda Raindrop nově v Brně

Trápí Vás "krátké ruce“ na čtení?
Řešením je Kapka deště.

Mate problém přečíst SMS na mobilu? V restauraci stále více oddalujete jídelní lístek?

Problém se zaostřováním do blízka může byt prvotním projevem presbyopie. Moderním řešením je světová novinka Raindrop, tedy Dešťová kapka, kterou v České republice nabízejí exkluzivně oční kliniky NeoVize v Brně a DuoVize v Praze.

Metoda Raindrop je vhodná pro pacienty, kteří doposud žádné brýle na čtení nepotřebovali, ale najednou se jim vidění na čtecí vzdálenost začalo zhoršovat.

Metoda spočívá v umístění miniaturního hydrogelového implantátu podobného dešťové kapce přímo do rohovky oka. Zákrok probíhá za pomoci femtosekundového laseru, jenž šetrně oddělí horní vrstvu rohovky, pod kterou operatér vloží implantát. Ten lehce změní zakřivení rohovky a zlepšuje tak vidění nablízko. „Raindrop implantujeme jen do oka, které pacient používá na zaostřování do blízka. Druhé oko zůstává beze změny. Zákrok je navíc zcela vratný,“ popisuje MUDr. Věra Kalandrová, primářka Oční kliniky NeoVize.

Hydrogelový inlay Raindrop o průměru 2mm a tloušťce 30 mikrometrů velmi dobře přijímá oční rohovka i celý lidský organismus. Chová se téměř jako umělá rohovka: propouští až 100% kyslíku a všechny další látky potřebné k výživě oka. Neovlivňuje metabolismus rohovky a nezpůsobuje rušivé světelné fenomény při řízení za šera či v noci. Implantace Raindrop je jen nepatrným zásahem do oka, přesto během několika minut pacientovi zjednoduší život. 

Metoda Raindrop je určena pro pacienty nad 45 let, které trápí brýle na čtení. „Součástí vyšetření je simulace nového vidění pomoci speciální kontaktní čočky. Pacienta v ní necháme vykonávat jeho obvyklé činnosti, a pokud mu vidění vyhovuje, je ideálním kandidátem na implantaci Raindrop,“ dodává MUDr. Kalandrová.