Chci se objednat

Petr Mach:

18.07.2014
Petr Mach:

Petr Mach pracuje jako řidič sanitního vozu. Za volantem sanitky je pro něj dobrý zrak hodně důležitý. "Neměl jsem moc klasických dioptrií, hlavně mě trápil vysoký astigmatismus," popisuje své vidění před operací pan Mach.

"Astigmatismus, neboli nepravidelené zakřivení rohovky, snižuje zrakovou ostrost a znemožňuje rozeznávat detaily," popisuje Petrovu oční vadu primářka Oční kliniky NeoVize, MUDr. Věra Kalandrová a dodává: "Při astigmatismu je časté horší vnímání kontrastů, ovlivňuje také prostorové vnímání."

Pan Mach podstoupil na naší klinice laserový zákrok NeoLASIK HD®, při kterém mu MUDr. Kalandrová odstranila nejen dioptrie do dálky, ale i zmiňovaný astigmatismus. "Když jsem druhý den ráno otevřel oči, skutečně jsem viděl. Zažívám teď úplnou euforii, můj život s HD zrakem je barevnější a také mnohem jednodušší," usmívá se pacient Petr a prozrazuje: "Už se moc těším na zimu, protože si konečně budu moct koupit lyžařské brýle, jaké se mi budou líbit. Doposud jsem měl omezený výběr, protože jsem pořád musel myslet na to, aby se mi pod lyžařské brýle vešly brýle dioptrické."

Jednodušší to bude mít pan Mach i při svých dalších koníčcích. "Jezdím na motorce a pod helmu jsem si musel kopuit speciální ohebné brýle. Teď už je nebudu potřebovat. A konečně také vidím splávek při rybaření," raduje se.  

"Lituji jediné věci - že jsem na operaci nešel už dávno," dodává osmatřicetiletý Petr. "Rozhodoval jsem se deset let a za tu dobu jsem si koupil tolik různých brýlí, že bych měl opraci už dávno zaplacenou."