Chci se objednat

Operace šilhání změnila naší pacientce život

08.07.2014
Operace šilhání změnila naší pacientce život

Paní Katarína Letavajová trpěla šilháním na jedno oko již od dětství. O to větší byla dnes její radost, když se na pooperační kontrole dozvěděla, že její oko je již zcela v pořádku.

"Jsem ze Slovenska a nedařilo se mi najít žádnou kliniku, kde by mi šilhání odoperovali. Všude mi říkali, že jsou velká rizika, že možná budu po zákroku vidět dvojitě a podobně. Nakonec jsem na internetu našla NeoVizi a hned jsem se objednala k MUDr. Kristině Vodičkové. Už když jsem s ní poprvé mluvila, začala jsem věřit, že tentokrát se vše podaří," popisuje svoji zkušenost magistra Letavajová. A dodává: "Paní doktorka Vodičková mi jako první neřekla, že to nejde, naopak se snažila najít řešení."

Paní Letavajová pracuje jako učitelka a většinu svého času tak tráví s malými dětmi. "Dospělí na můj hendikep reagovali celkem normálně, ale děti často nevěděly, kam se dívám a byly zmatené. Navíc se mi narodil syn, takže i kvůli němu jsem se pro operaci rozhodla," vysvětluje paní Katarína. "A bylo to dobré rozhodnutí. Najednou je všechno krásnější a jednodušší," usmívá se spokojená pacientka.

Léčbu šilhání u dospělých pacientů provádí na Oční klinice NeoVize MUDr. Kristina Vodičková, Ph.D. Operace probíhá ambulantně, metodou nastavitelných stehů. "Při zákroku upravuji délku okohybných svalů nebo místa jejich uchycení na povrchu oční koule. Technika nastavitelných stehů je jedinečná v tom, že po ukončení operace mohu následně jemným dotažením stehů doladit postavení oka," popisuje zákrok lékařka.