Chci se objednat

Pacientka po implantaci multifokální čočky:

30.06.2014
Pacientka po implantaci multifokální čočky:

Naše pacientka Věra Hladíková dnes při pooperační kontrole rozzářila celou kliniku. Usměvavá dáma na potkání všem vyprávěla, jak jí operace šedého zákalu s implantací multifokální čočky Lentis Mplus změnila život.

"Jsem z toho úplně vedle, takový výsledek jsem nečekala. Přečtu i ta nejmenší písmenka na obalu zboží v obchodě. Bez problému navléknu nit do ouška jehly, tak dobře jsem neviděla ani ve školních letech," popisuje své pocity paní Hladíková.

Na naši kliniku poslala paní Hladíkovou oční lékařka MUDr. Radomíra Holínková s diagnózou šedý zákal. Na základě podrobného předoperačního vyšetření a zjištění životního stylu pacientky doporučil MUDr. Tomáš Jurečka paní Hladíkové implantaci multifokální čočky.

"Operace šedého zákalu spočívá ve vyjmutí zkalené oční čočky pacienta a jejím nahrazením čočkou umělou. Když už při takovém zákroku oční čočku vyměňujeme, můžeme pacientovi implanovat čočku, která bude kromě odstranění šedého zákalu rovněž korigovat jeho dioptrie. Přesně to je případ paní Hladíkové, kterou trápily dioptrie do dálky i na blízko. Během jednoho zákroku tak vyřešila všechny své problémy se zrakem," vysvětluje MUDr. Tomáš Jurečka, Ph.D. 

"Před operací jsem měla asi desatery brýle na různé činnosti. Několikery jsem nosila v kabelce a vždycky jsem je přehrabovala, dokud jsem nenašla ty správné. Teď už to vůbec nemusím řešit a je to pro mne velká úleva," užívá si život bez brýlí pacientka. 

"Na operaci jsem se moc těšila. Šedý zákal už mě hodně omezoval," vzpomíná paní Hladíková. "Průběh zákroku byl zcela v pořádku. Po operaci jsem viděla trochu zamlženě, ale to brzy přešlo a teď žiju úplně jiný život," usmívá se Věra Hladíková.