Chci se objednat

Tým NeoVize na sjezdu České oftalmologické společnosti

23.06.2014
Tým NeoVize na sjezdu České oftalmologické společnosti

Týmy Oční kliniky NeoVize, Oční kliniky DuoVize a Očnej kliniky Bratislava se ve dnech 19.-21.června 2014 zúčastnily XXII. výročního sjezdu České oftalmologické společnosti.

Naši lékaři, optometristé a zdravotní sestry absolvovali tři dny plné přednášek, seminářů a diskusí o nejnovějších metodách a postupech nejen v oční chirurgii.

V rámci bohatého odborného programu se naši lékaři zůčastnili mimo jiné i kurzu na implantaci keraringů s asistencí femtosekundového laseru při léčbě keratokonu

MUDr. Jana Mikšovská z pražské kliniky DuoVize se zúčastnila diskuse na téma laserové korekce dioptrických vad, ve které prezentovala zkušenosti našich lékařů s operacemi na femtolaseru.

V posterové sekci pak tým NeoVize prezentoval své postřehy v rámci srovnávání stavu endotelových buněk po implantaci předněkomorové či zadněkomorové fakické nitrooční čočky. Naši odborníci rovněž prezentovali své zkušenosti implantací multifokálních nitroočních čoček.

Velký úspěch měly také přednášky v sesterské části. Naše zdravotní sestry se věnovaly tématům šedého zákalu, rohovkové dystrofie a léčbě sítnice.