JSME BEZPEČNÉ PRACOVIŠTĚ. Operujeme, vyšetřujeme. Jsme tu pro vás

Chci se objednat

Vzpomínka na MUDr. Josefa Hycla

23.02.2015
Vzpomínka na MUDr. Josefa Hycla

V pondělí 23.února si připomínáme smutné výročí. Před čtyřmi lety zemřel spoluzakladatel Oční kliniky NeoVize a zkušený oční lékař, MUDr. Josef Hycl, CSc.

MUDr. Josef Hycl se během celé své lékařské praxe snažil o inovace a pokrok. Současně pro něj byl pacient vždy na prvním místě. Tento jeho odkaz žije v NeoVizi dodnes a snažíme se ho dále rozvíjet. 

„Spolupráce s doktorem Hyclem byla úžasná a stále je velmi motivující. Díky tomu se nám podařilo založit a úspěšně rozšiřovat oční kliniky NeoVize v Brně a NeoVízia v Bratislavě,“ vzpomíná ředitel Oční kliniky NeoVize, Petr Kocian. A dodává: "Jsme pyšní, že naplňujeme jeho odkaz a hledáme stále nové způsoby, jak být lepší a prospívat našim pacientům. Těší nás, že výsledky jeho práce jsou stále vidět, protože po světě chodí množství jeho spokojených pacientů."  

Z pracovních úspěchů MUDr. Hycla stále čerpají zkušenosti i motivaci všichni naši lékaři, sestry i ostatní personál. Josef Hycl byl prvním českým lékařem, který provedl korekci zraku pomocí femtosekundového laseru (2006) a prakticky zavedl dnes již rutinní využití femtolaseru VisuMax. Jako první v ČR také operoval dioptrickou vadu u dětí - nejprve laserovou metodou LASIK (2006), později za použití femtosekundového laseru metodou NeoLASIK HD (2009).

Kromě laserových operací se MUDr. Hycl věnoval i mikrochirurgické léčbě šedého zákalu, chirurgické léčbě glaukomu a rohovkových onemocnění. Během své praxe provedl více než 20 tisíc očních operací.

Své bohaté zkušenosti předával nejen kolegům v NeoVizi, ale i ostatním lékařům a medikům. Byl odborným asistentem Oční kliniky 1. LF UK Praha, vedl rozsáhlou publikační činnost a současně přednášel na významných domácích i zahraničních kongresech a symposiích. Byl rovněž jedním ze zakladatelů Oční kliniky NeoVízia v Bratislavě.

Přínos MUDr. Josefa Hycla pro českou i zahraniční oftalmologii je obrovský a zcela výjimečný. Během své kariéry pomohl tisícům pacientů k lepšímu zraku a zároveň inspiroval a vedl všechny své kolegy k lepším výkonům.

Děkujeme, kolektiv Oční kliniky NeoVize.