Chci se objednat

Manželský pár podstoupil operaci PRELEX

29.01.2014
Manželský pár podstoupil operaci PRELEX

Manželé Šarapatkovi se nejen stejně jmenují - Zdeňka a Zdeněk, ale měli i stejný problém: projevila se u nich vetchozrakost neboli presbyopie. Jejich přirozené oční čočky již nedokázaly dostatečně zaostřit. 

Proto se oba rozhodli pro zákrok PRELEX, při kterém je původní lidská oční čočka nahrazena umělou multifokální nitrooční čočkou. Ta díky svým vlastnostem zajistí ostré vidění na všechny vzdálenosti a pacient se tak úplně zbaví závislosti na brýlích.

Přestože oba trápila stejná vada, lékařky NeoVize, MUDr. Renata Matějková a MUDr. Jitka Wernerová, nabídly každému z nich trochu jiné řešení: "Výběr různých multifokálních čoček záležel  hlavně na  vykonávané práci. Pan inženýr pracuje hlavně venku a u počítače stráví maximálně hodinu denně. Navíc je velký sportovec - jezdí na lyžích, na kole, surfuje. Paní inženýrka naopak pracuje jako ekonomka a většinu času v práci tráví u počítače," popisuje MUDr. Matějková.

"Vyhodnotily jsme s doktorkou Wernerovou životní styl každého z nich a paní Šarapatkové jsme doporučily trifokální čočku Zeiss ATLisa Tri, panu Šarapatkovi pak čočku Acrysof IQ ReSTOR," komentuje volbu různých řešení MUDr. Matějková. 

Když jsme pana inženýra Šarapatku při pooperační kontrole požádali o vyplnění dotazníku spokojenosti, jeho hodnocení bylo jasné: "Výsledek operace je skvělý, dokázal jsem dotazník vyplnit zcela bez brýlí," radoval se.

"Skvělý je nejen výsledek, ale vše od vstupního vyšetření přes operaci až po dnešní kontrolu. V NeoVizi je příjemné prostředí, milý personál a samí zkušení odborníci. Líbilo se mi, že nám vyšli vstříc a objednali nás vždy na stejný termín společně," hodnotí NeoVizi paní inženýrka Šarapatková.