Chci se objednat

Brýle ani kontaktní čočky nejsou na svahu IN!

10.01.2014
Brýle ani kontaktní čočky nejsou na svahu IN!

Chystáte se na hory? A musíte si přibalit dioptrické brýle? Nebo kontaktní čočky, pouzdro a roztok?  Možná je právě ten nejlepší okamžik udělat jedno ze svých nejlepších rozhodnutí a jít do toho. Rozhodnout se pro laserovou operaci očí.

Snowboarding a lyžování v dioptrických brýlích je nejen nepohodlné, ale i nebezpečné. Dioptrická skla se mohou rozbít a ošklivě poranit oči. Střep zapíchnutý do oka určitě není nejlepším suvenýrem ze zimních prázdnin. Ale i když brýlatý lyžař či snowboardista nespadne, otravují mu zamlžené brýle život při každém vstupu do restaurace nebo do baru. Další problém nastává v momentě, kdy se snažíme dostat dioptrické brýle pod brýle lyžařské. Špatně sedí, posunují se, odstávají a musíme je pořád rovnat, což při rychlém sjezdu není zrovna zábava.

Řešíte to kontaktními čočkami? Ani to není ideální. Při mrazu a větru rohovka oka ztíženě dýchá a více osychá. Kontaktní čočky brání dalšímu příjmu kyslíku, takže oko ještě více dráždí. Doma stačí nakapat umělé slzy, ale na svahu to tak jednoduše nejde. A pokud lyžujete ve výškách nad 3000 metrů, nesnášenlivost se dále zvyšuje, neboť kyslíku ve vzduchu se zvyšující se nadmořskou výškou ubývá.

A navíc, třetina lidí s dioptrickou vadou má problém s odhadem vzdálenosti a každý osmý udává problémy s prostorovou koordinací, což jsou nesnáze, které mohou při lyžování či snowboardingu způsobit skutečně velké nepříjemnosti a být příčinou pádů a úrazů.

Moderní medicína přitom nabízí bezpečné, rychlé a zcela bezbolestné řešení. Primářka brněnské Oční kliniky NeoVize, MUDr. Věra Kalandrová, k tomu dodává: „Obtíže při sportu jsou jednou z hlavních příčin, proč se na nás lidé obracejí. Naštěstí máme dnes k dispozici bezbolestné a spolehlivé zákroky, které nijak nesnižují odolnost oka a zajistí vysokou kvalitu vidění.“

Pro sportovce je vhodná metoda NeoLASIK HD®, kterou volí více než 95% pacientů klinik NeoVize v Brně a DuoVize v Praze. A důvod? Samotný zákrok netrvá déle než 15 minut a HD zrak si můžete užívat už několik hodin po operaci. K NeoLASIK HD® navíc dostanete doživotní záruku v ceně zákroku. To znamená, že případné dodatečné korekce dioptrických vad budete mít zcela zdarma. Laserová operace tak provždy vyřeší všechny problémy s brýlemi a kontaktními čočkami – budete si prostě už jen užívat HD zrak!