Chci se objednat

Naši odborníci na sjezdu České oftalmologické společnosti

17.09.2015
Naši odborníci na sjezdu České oftalmologické společnosti

Týmy Oční kliniky NeoVize, Oční kliniky DuoVize a Očnej kliniky Bratislava se ve dnech 17.-19. září 2015 zúčastnily XXIII. Výročního sjezdu České oftalmologické společnosti v Hradci Králové.

Naši lékaři a zdravotní sestry přijeli do Hradce Králové nejen načerpat informace o nových metodách a postupech, ale sami odprezentovali celkem deset přednášek.

Ve čtvrtek se MUDr. Eva Jerhotová, Ph.D. podělila o své zkušenosti s léčbou keratokonu implantací rohovkových prstenců keraring u čtrnáctiletého pacienta.

V pátek přednášely naše zdravotní sestřičky: Bc. Iva DratnalováBc. Petra KremláčkováAnna Novotná, DiS a Jakub Šafarčík o využití obrazem řízeného navigačního systému Verion, o implantaci hydrogelových implantátů Raindrop či o svých zkušenostech s laserovými operacemi NeoSMILE 3D® .

Zdravotní sestřičky z pražské kliniky DuoVize představily svoji práci při implantaci keraringů a také rozdíly mezi jednotlivými laserovými operačními metodami.

V sobotu přesedala MUDr. Lucie Valešová tematické sekci věnované refrakci. Svým kolegům prezentovala MUDr. Valešová své zkušenostech s rohovkovým implantátem Raindrop vyvinutého pro léčbu vetchozrakosti (presbyopie), který u pacientů po čtyřicítce zlepšuje vidění na blízko. 

Následně pak MUDr. Jana Mikšovská přednášela o implantaci multifokálních nitroočních čoček u pacientů, kteří již dříve podstoupili oční operaci.   

fotofotofotofoto