JSME BEZPEČNÉ PRACOVIŠTĚ. Operujeme, vyšetřujeme. Jsme tu pro vás

Chci se objednat

Trápí vás suché oko? Zjistíme proč...

15.04.2013
Trápí vás suché oko? Zjistíme proč...

Pokud vás trápí suché oko a kapky nepomáhají, obraťte se na nás a my vám pomůžeme s léčbou.

Na Oční klinice NeoVize nově disponujeme moderním přístrojem - keratograf, díky kterému můžeme provést podrobný rozbor slzného filmu a doporučit účinnou léčbu

Keratograf, provede rozbor slzného filmu

 

 

 

Pokud často a dlouhé hodiny pracujete u počítače v přetopených nebo klimatizovaných místnostech, určitě také znáte nepříjemný pocit suchých očí. 

 

Povrch oka je a musí být pravidelně „oplachován“ kvalitními slzami a to 5-12x za minutu. Kvalita slz a slzného filmu se hodnotí podle složení. Všechny tři složky (lipidová, mucinózní a vodní) jsou pro plnohodnotnou funkci slzného filmu stejně důležité a musí být ve vzájemné rovnováze. Při mrkání jsou slzy roztírány po povrchu oka a tím je na povrchu oka vytvářen slzný film.

 

Slzný film je pro zdravé oko a dobré vidění velmi důležitý:

-       Vytváří dokonale hladký optický povrch rohovky a tím umožňuje vznik ostrého obrazu na sítnici,

-       Působí jako ochrana proti infekcím, jelikož obsahuje antibakteriální látky.

-       Chrání oko proti nežádoucím faktorům, jako jsou vítr, horko, smog. A odvádí z jeho povrchu cizí tělíska, odloučené epiteliální buňky rohovky a nečistoty

-       Brání osychání povrchu oka a zároveň zajišťuje zvlhčení jeho povrchu. Tím umožňuje bezproblémový pohyb víček při mrkání, jejich klouzavost po oku.

Kvalitní slzný film , vyšetření na keratografu na Oční klinice NeoVize   Porušený slzný film, vyšetření na keratografu na Oční klinice NeoVize

Kvalitní slzný film                                 Porušený slzný film

 

Na keratografu provádíme další odborná vyšetření jako pupilometrii, keratometrii a vyšetření WTW - vyšetření jejichž výsledky jsou zásadní pro kvalitní posouzení zdraví a stavu vašeho oka.

CO JE TO KERATOGRAF (v kostce):

Keratograf je přístroj k měření statické rohovkové topografie využívající placido disk. Pracuje s hraniční infračervenou vlnovou délkou 653 nm (svítí 200 LED), tím pádem nijak nepoškozuje oční tkáň a nedochází ani k termickému působení na oko (např. nevypařují se slzy). Má několik nadstandartních funkcí oproti ostatním rohovkovým topografům. Zejména NEINVAZIVNÍ  měření kvality a kvantity slzného filmu. Dále nám umožňuje vyhodnotit pozici kontaktní čočky na oku, tedy správnost aplikace. Nedílnou součástí je i pupilografický software umožňující měřit dynamiku zornice a porovnávat ji mezi pravým a levým okem. S tímto je spojené také vyhodnocení možné anizokorie (nestejná velikost zornic).