Chci se objednat

Potvrzeno: péče na Oční klinice NeoVize je na světové úrovni

12.09.2012
Potvrzeno: péče na Oční klinice NeoVize je na světové úrovni

Tým brněnské NeoVize Brno a NeoVízia Bratislava se zúčastnil 30. výročního kongresu Evropské společnosti kataraktových a refrakčních chirurgů (ESCRS) v italském Miláně. Opět jsme se ujistili, že péči, kterou našim pacientům poskytujeme, je světové úrovni, že používáme nejvyspělejší a nejspolehlivější metody. Taktéž i péče o pacienty a způsoby řízení naší kliniky odpovídají těm nejvyšším světovým standardům a požadavkům.

Na Evropském kongresu refrakční a kataraktové chirurgie jsou každoročně prezentovány nejnovější poznatky, výsledky výzkumů a sledování a technické a technologické novinky. Při sympoziích, přednáškách a praktických kurzech probíhají bohaté diskuse se předními světovými oftalmology.

Letošního evropského kongresu se zúčastnila MUDr. Kristina Vodičková, PhD., která přednášela na paralelně probíhajícím Světovém kongresu dětské oftalmologie. Dále pak MUDr. Petra Schreinerová, MUDr. Adriana Smoradková, MUDr. Miriam Záhorcová a ředitel klinik Petr Kocian.

Jedním z hlavních temat kongresu bylo využití femtosekundového laseru při nitroočních operacích a využití pokročilých nitroočních čoček pro korekci očních vad a při operaci šedého zákalu. Prezentovány byly výsledky z celého světa, porovnávaly se jednotlivé technologie a diskutovalo se nad přínosy této technologie pro pacienta i oftalmologii jako obor. Femtosekundový laser LenSx, na kterém provádí nitrooční operace i MUDr. Věra Kalandrová, primářka Oční kliniky NeoVize, je jednoznačně nejvíce rozšířenou technologií. Na celém světě bylo již na něm provedeno téměř 50.000 zákroků. Používá jej 1000 chirurgů a narazíte na něj již ve 40 zemích. Hlavní předností této špičkové technologie je přesnost, kontrola nad každým krokem operace a hlavně bezpečnost.

Z mnoha novinek, které byly na kongresu představeny, vybíráme inovované nitrooční multifokální čočky ReSTOR společnosti  Alcon, které jsou speciálně designované pro aktivní pacienty a řidiče.

Během kongresu byla prezentována data o využívání nejmodernějších technologií v státech EU. Z těchto dat jednoznačně vyplývá, že péče je v ČR na vysoké úrovni a dostupností nejmodernějších čoček nebo technologií se řadíme na čelo Evropy, přičemž za námi zůstávají země jako Švédsko, Itálie nebo Velká Británie.